Գլխավոր հանձնակատարն Արգենտինայում է
Արգենտինայում աշխատանքային այցով գտնվող ՀՀ սփյուռքի գործերի  գլխավոր հանձնակար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Բուենոս Այրեսում  «Թումո» նորարական կենտրոնի  հիմնադրման եռակողմ պայմանագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։
Պայմանագիրը ստորագրել են Բուենոս Այրեսի քաղաքապետ Խորխե Մակրին, կրթության նախարար Մերսեդես Միգելը, Թումոյի հիմնադիրներ Սեմ և Սիլվա Սիմոնյաններն ու զարգացման գծով տնօրեն Բեկոր Փափազյանը:
Ստորագրման արարողությանն ընդառաջ հյուրերը շրջել են «Centro Metropolitano de Diseño» նորարարական կենտրոնում, որտեղ տեղակայվելու է հայկական «Թումո»-ն։ Նախատեսվում է, որ Բուենոս Այրեսում այն իր դռները կբացի 2025-ի ամռանը։
Կայացել է նաև հանդիպում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի, ՀԲԸՄ նախագահ Սեմ Սիմոնյանի, Արգենտինայում ՀՀ դեսպան Հովհաննես Վիրաբյանի և Արգենտինայի ՀԲԸՄ գրասենյակի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, որի շրջանակում քննարկվել են Հայաստան-սփյուռք համագործակցությանն առնչվող տարաբնույթ հարցեր։

Zareh Sinanyan’s working visit to Argentina
Zareh Sinanyan, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, who is currently on a working visit to Argentina, participated in the solemn signing ceremony of a tripartite agreement for the establishment of the TUMO Innovation Center in Buenos Aires.
The agreement was signed by Jorge Macri, Mayor of Buenos Aires, Mercedes Miguel, Minister of Education, Sam and Sylva Simonian, the founders of TUMO, and Pegor Papazian, the Director of Development at TUMO.
Ahead of the signing, the delegation visited the "Centro Metropolitano de Diseño" (Metropolitan Design Center), which will house the Armenian TUMO center. The TUMO Buenos Aires center is set to open its doors in the summer of 2025.
Additionally, a meeting was held with the participation of High Commissioner Zareh Sinanyan, AGBU President Sam Simonian, Armenian Ambassador to Argentina Hovhannes Virabyan, and representatives of the AGBU office in Argentina. During the meeting, they discussed various issues related to Armenia-Diaspora cooperation.