Գլխավոր հանձնակատարն Արգենտինայում է
Արգենտինայում աշխատանքային այցով գտնվող ՀՀ սփյուռքի գործերի  գլխավոր հանձնակար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Բուենոս Այրեսում  «Թումո» նորարական կենտրոնի  հիմնադրման եռակողմ պայմանագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։
Պայմանագիրը ստորագրել են Բուենոս Այրեսի քաղաքապետ Խորխե Մակրին, կրթության նախարար Մերսեդես Միգելը, Թումոյի հիմնադիրներ Սեմ և Սիլվա Սիմոնյաններն ու զարգացման գծով տնօրեն Բեկոր Փափազյանը:
Ստորագրման արարողությանն ընդառաջ հյուրերը շրջել են «Centro Metropolitano de Diseño» նորարարական կենտրոնում, որտեղ տեղակայվելու է հայկական «Թումո»-ն։ Նախատեսվում է, որ Բուենոս Այրեսում այն իր դռները կբացի 2025-ի ամռանը։
Կայացել է նաև հանդիպում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի, ՀԲԸՄ նախագահ Սեմ Սիմոնյանի, Արգենտինայում ՀՀ դեսպան Հովհաննես Վիրաբյանի և Արգենտինայի ՀԲԸՄ գրասենյակի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, որի շրջանակում քննարկվել են Հայաստան-սփյուռք համագործակցությանն առնչվող տարաբնույթ հարցեր։

Главный уполномоченный с рабочим визитом находится в Аргентине
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян, находящийся с рабочим визитом в Аргентине, принял участие в торжественной церемонии подписания трехстороннего соглашения о создании инновационного центра «Тумо» в Буэнос-Айресе.
Соглашение подписали мэр Буэнос-Айреса Хорхе Макри, министр образования Мерседес Мигель, основатели «Тумо» Сэм и Сильва Симонян, а также директор по развитию Бекор Папазян.
В преддверии подписания делегация осмотрела «Centro Metropolitano de Diseño», где будет располагаться армянский «Тумо». Планируется, что он откроет свои двери в Буэнос-Айресе летом 2025 года.
Также состоялась встреча с участием главного уполномоченного Заре Синаняна, президента AGBU Сэма Симоняна, посла Армении в Аргентине Ованеса Вирабяна и представителей офиса AGBU в Аргентине, в рамках которой были обсуждены различные вопросы, связанные с сотрудничеством Армения-Диаспора.