Հանդիպումներ Նևադայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում գտնվող ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Նևադա նահանգի Լաս Վեգաս քաղաքում հանդիպումներ է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Գլխավոր հանձնակատարը Լաս Վեգասում այցելել է Սուրբ Կիրակոս Հայ Առաքելական եկեղեցի՝ հանդիպելով եկեղեցու հոգևոր հովիվ հայր Սասուն վարդապետ Զմրուխտյանի հետ։
Զարեհ Սինանյանը հանդիպում է ունեցել Նևադայի հայ գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելով ներդրումային հնարավորությունները հայրենիքում։ Առանձին քննարկում է տեղի ունեցել նաև Լաս Վեգասի հայ համայնքի ներկայացուցիչ, սփյուռքի գործերի հանձնակատարի թեկնածու Ալեքսանդր Մկտարյանի հետ։
Նահանգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է հայկական սփյուռքի ներգրավմանն ուղղված գրասենյակի ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, խոսել հայ համայնքի հետ աշխատանքի ուղղությունների մասին, առանձին անդրադարձ կատարել հայրենադարձությանն առնչվող հարցերին։
Գլխավոր հանձնակատարը պատասխանել է նաև հայրենակիցների տարաբնույթ հարցերին։
Նշենք, որ ԱՄՆ այցի շրջանակներում Զարեհ Սինանյանը հանդիպումներ կունենա նաև Յուտայի, Նյու Յորքի և Նյու Ջերսիի հայ համայնքների ներկայացուցիչների հետ։

Встречи с представителями армянской общины Невады
Главный уполномоченный по делам диаспоры, находящийся с рабочим визитом в США, встретился с представителями армянской общины Лас-Вегаса, штат Невада.
Главный уполномоченный посетил Армянскую Апостольскую церковь “Сурб Киракос” в Лас-Вегасе, где встретился с духовным настоятелем церкви, преподобным Сасуном Змрухтяном.
Заре Синанян встретился с представителями армянских бизнес-сообществ в штате Невада, обсудив инвестиционные возможности на родине. Отдельная беседа состоялась также с представителем армянской общины Лас-Вегаса, кандидатом на пост уполномоченного по делам диаспоры Александром Мктаряном.
На встрече с представителями армянской общины штата Заре Синанян представил планы и инициативы Офиса, направленные на вовлечение диаспоры, рассказал о направлениях работы с армянской общиной, отдельно затронул вопросы, связанные с репатриацией.
Главный уполномоченный также ответил на различные вопросы соотечественников.
Отметим, что в рамках визита в США Заре Синанян проведет встречи с представителями армянских общин штатов Юты, Нью-Йорка и Нью-Джерси.