Հանդիպում ֆրանսահայ երիտասարդների հետ
Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ֆրանսահայ երիտասարդների հետ՝ «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան»  ծրագրի 2024-2025թթ. մասնակիցներ Պետրոս Ասթուրյանը և Սիլվա Սահակյանի նախաձեռնությամբ։ Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը։
Զրույցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը ֆրանսահայ երիտասարդներին ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունն ու երիտասարդների ներգրավմանն ուղղված ծրագրերը, անդրադարձել 2025 թվականի ամռանը Հայաստանում անցկացվելիք Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովին և այլ նախաձեռնություններին։
Հանդիպմանը մասնակից երիտասարդները իրենց հերթին ներկայացրել են համայնքային մակարդակում իրականացվող ծրագրերն ու միջոցառումները։
Հարցուպատասխանի ձևաչափում քննարկվել են նաև գրասենյակի և ֆրանսահայ երիտասարդների հետ համագործակցության հնարավորությունները։

Заре Синанян встретился с франко-армянской молодежью
В посольстве Республики Армения во Франции Заре Синанян встретился с франко-армянской молодежью. Мероприятие организовали Петрос Астурян и Сильва Саакян, участники программы «Молодой посол диаспоры» 2024-2025. На встрече также присутствовал посол РА во Франции Арман Хачатрян.
В ходе дискуссии главный уполномоченный рассказал о деятельности Офиса и его программах, ориентированных на молодежь, особо отметив предстоящий второй Армянский молодежный форум, который планируется провести в Армении летом 2025 года, а также другие ключевые инициативы.
Молодые люди, участвовавшие во встрече, в свою очередь, представили программы и мероприятия, реализуемые на уровне общин.
В формате вопросов и ответов были также обсуждены возможности сотрудничества с Офисом и франко-армянской молодежью.