Հանդիպում ֆրանսահայ երիտասարդների հետ
Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ֆրանսահայ երիտասարդների հետ՝ «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան»  ծրագրի 2024-2025թթ. մասնակիցներ Պետրոս Ասթուրյանը և Սիլվա Սահակյանի նախաձեռնությամբ։ Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը։
Զրույցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը ֆրանսահայ երիտասարդներին ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունն ու երիտասարդների ներգրավմանն ուղղված ծրագրերը, անդրադարձել 2025 թվականի ամռանը Հայաստանում անցկացվելիք Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովին և այլ նախաձեռնություններին։
Հանդիպմանը մասնակից երիտասարդները իրենց հերթին ներկայացրել են համայնքային մակարդակում իրականացվող ծրագրերն ու միջոցառումները։
Հարցուպատասխանի ձևաչափում քննարկվել են նաև գրասենյակի և ֆրանսահայ երիտասարդների հետ համագործակցության հնարավորությունները։

The working visit of Zareh Sinanyan, RA High Commissioner for Diaspora Affairs, to France is ongoing.
At the Republic of Armenia Embassy to France, Zareh Sinanyan met with French-Armenian youth, an event organized by Bedros Astourian and Silva Sahakyan, participants of the Diaspora Youth Ambassador program for 2024–2025. The meeting was also attended by Arman Khachatryan, the RA Ambassador to France.
During the discussion, the High Commissioner outlined the activities of the Office and its youth-focused programs, highlighting the upcoming second National Youth Forum, scheduled to take place in Armenia in the summer of 2025, as well as other key initiatives.
The participating youth shared details about the programs and events they are leading at the community level. The meeting also included a question-and-answer session to explore potential avenues for collaboration between the Office and French-Armenian youth.