Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Նիցցայի «Պարսամյան» հայկական դպրոցի տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը
Աշխատանքային այցով Ֆրանսիայում գտնվող ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Նիցցայում մասնակցել է «Պարսամյան» ամենօրյա հայկական դպրոցի 38-ամյակին նվիրված միջոցառմանը։
Գլխավոր հանձնակատարը միջոցառմանը հանդես է եկել ողջույնի խոսքով և շնորհակալագիր հանձնել դպրոցի ղեկավարությանը։
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև «Իրավունք հանուն Հանրապետության» (UDL) կուսակցության նախագահ, Ալպ-Մարիտիմի դեպարտամենտի  ֆինանսական կոմիտեի նախագահ, պատգամավոր Էրիկ Սիոտին, Նիցցայի քաղաքային խորհրդի պատվիրակ Պիեր Ֆիորին, Կոտ դը Ազուրի հայկական կազմակերպությունների ղեկավարներն ու համայնքի ներկայացուցիչները։

Заре Синанян принял участие в мероприятии, посвященном юбилею армянской школы «Парсамян» в Ницце
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян, находящийся с рабочим визитом во Франции, принял участие в мероприятии, посвященном 38-летию ежедневной армянской школы «Парсамян» в Ницце.
На мероприятии главный уполномоченный выступил с приветственной речью и вручил благодарственное письмо руководству школы.
В мероприятии также приняли участие председатель партии «Union des Droites pour la République» (UDL), председатель финансового комитета Департамента Приморских Альп, депутат Эрик Сиоти, заместитель мэра Ниццы Пьер Фиори, а также представители руководства армянских объединений Лазурного берега и представители армянской общины.