Գլխավոր հանձնակատարն ընդունել է ՀՀ-ում Բելգիայի Թագավորության դեսպանին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Բելգիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկ դե Մույնքին:
Գլխավոր հանձնակատարը կարևորել է Հայաստանում Բելգիայի դեսպանության բացումը՝ շնորհավորելով դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և մաղթելով հաջողություններ դիվանագիտական առաքելության իրականացման գործում։
Հանդիպմանը Զարեհ Սինանյանը զրուցակցին ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ընթացիկ ծրագրերը։
Կողմերն անդրադարձել են Բելգիայի հայ համայնքի հետ համագործակցության հարցերին։ Դեսպան Էրիկ դե Մյունքը, մասնավորապես, նշել է, որ  դեսպանության աջակցությամբ հաջորդ տարի նախատեսվում են Բելգիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների այցերը Հայաստան։

Zareh Sinanyan Meets with the Ambassador of Belgium to Armenia
Zareh Sinanyan, High Commissioner for Diaspora Affairs, met with Eric De Muynck, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium to the Republic of Armenia.
During the meeting, High Commissioner Zareh Sinanyan emphasized the importance of establishing the Belgian Embassy in Armenia. He also congratulated Ambassador Eric De Muynck on his appointment and wished him success in his diplomatic mission.
The High Commissioner provided an overview of the key activities and ongoing programs of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs.
The discussion focused on strengthening cooperation with the Armenian community in Belgium. Ambassador Eric De Muynck mentioned that, with the support of the Embassy, members of the Armenian community in Belgium are planning visits to Armenia next year.