Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է «M.A.M.» կրթական շարժման գրասենյակ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը և գրասենյակի աշխատակիցներն այցելել են «M.A.M.» կրթական շարժման գրասենյակ:
Կրթական շարժման հիմնադիրներ Մարինե և Մելինե Ղազարյանների ուղեկցությամբ Գլխավոր հանձնակատարը շրջել է հաստատության տարածքով, ծանոթացել իրականացվող ծրագրերին և նորարար տեխնոլոգիաներով հագեցած առցանց դասընթացներին:
Զարեհ Սինանյանը ողջունել է «M.A.M»-ի գործունեությունը՝ կարևորելով սփյուռքում հայերենի, պատմության և մշակույթի պահպանմանն ուղղված շարժման ջանքերը:
«Կարևոր է, որ սփյուռքում բնակվող մեր հայրենակիցներն այսօր հնարավորություն ունեն առցանց սովորելու հայոց լեզուն՝ պահպանելով իրենց ինքնությունն ու կապը հայրենիքի հետ»,- նշել է Զարեհ Սինանյանը:
«M.A.M»-ի հիմնադիրներն իրենց հերթին կարևորել են գրասենյակի հետ ձևավորված սերտ համագործակցությունը, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտել աջակցելու սփյուռքի հայկական կրթօջախներին և ուսուցիչներին՝ կիսվելով մայրենիի դասավանդման ժամանակակից մեթոդներով և սեփական փորձով:
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակելու երկկողմ համագործակցության խորացմանն ուղղված աշխատանքները:

Главный уполномоченный посетил центр образовательного движения «М.А.М.»
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян вместе с сотрудниками Офиса посетил центр образовательного движения «М.А.М.».
В сопровождении основателей движения, Марине и Мелине Казарян, Заре Синанян ознакомился с деятельностью учреждения, осмотрел его инфраструктуру и узнал о реализуемых программах и онлайн-курсах, основанных на инновационных технологиях.
Главный уполномоченный высоко оценил работу «М.А.М.», отметив важность их усилий, направленных на сохранение армянского языка, истории и культуры в диаспоре.
«Важно, чтобы наши соотечественники, живущие сегодня в диаспоре, имели возможность изучать армянский язык онлайн, сохраняя свою идентичность и связь с родиной», — подчеркнул Заре Синанян.
Основатели образовательного движения, в свою очередь, отметили плодотворное сотрудничество с Офисом и выразили готовность продолжать поддержку армянских образовательных учреждений и преподавателей в диаспоре. Они подчеркнули важность делиться современными методами преподавания родного языка и собственным опытом.
По итогам встречи стороны договорились продолжить совместную работу, направленную на углубление двустороннего сотрудничества.