Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է «M.A.M.» կրթական շարժման գրասենյակ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը և գրասենյակի աշխատակիցներն այցելել են «M.A.M.» կրթական շարժման գրասենյակ:
Կրթական շարժման հիմնադիրներ Մարինե և Մելինե Ղազարյանների ուղեկցությամբ Գլխավոր հանձնակատարը շրջել է հաստատության տարածքով, ծանոթացել իրականացվող ծրագրերին և նորարար տեխնոլոգիաներով հագեցած առցանց դասընթացներին:
Զարեհ Սինանյանը ողջունել է «M.A.M»-ի գործունեությունը՝ կարևորելով սփյուռքում հայերենի, պատմության և մշակույթի պահպանմանն ուղղված շարժման ջանքերը:
«Կարևոր է, որ սփյուռքում բնակվող մեր հայրենակիցներն այսօր հնարավորություն ունեն առցանց սովորելու հայոց լեզուն՝ պահպանելով իրենց ինքնությունն ու կապը հայրենիքի հետ»,- նշել է Զարեհ Սինանյանը:
«M.A.M»-ի հիմնադիրներն իրենց հերթին կարևորել են գրասենյակի հետ ձևավորված սերտ համագործակցությունը, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտել աջակցելու սփյուռքի հայկական կրթօջախներին և ուսուցիչներին՝ կիսվելով մայրենիի դասավանդման ժամանակակից մեթոդներով և սեփական փորձով:
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակելու երկկողմ համագործակցության խորացմանն ուղղված աշխատանքները:

Zareh Sinanyan, High Commissioner for Diaspora Affairs, accompanied by representatives of the Office, visited the educational center of the M.A.M. Educational Movement.
During the visit, the High Commissioner, joined by the movement’s founders, Marine and Meline Ghazaryan, toured the center and explored its innovative programs and online courses designed to promote Armenian education using cutting-edge technologies.
Acknowledging the movement’s efforts, Zareh Sinanyan stressed the importance of preserving the Armenian language, history, and culture within the Diaspora.
“Providing our compatriots in the Diaspora with access to online resources for learning the Armenian language is crucial for preserving their identity and fostering a strong connection to the homeland,” emphasized Zareh Sinanyan.
The founders of M.A.M. expressed their appreciation for the close partnership with the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, reaffirming their commitment to supporting Armenian educational institutions and teachers in the Diaspora while sharing their insights and up-to-date approaches to teaching the Armenian language.
The meeting concluded with an agreement to strengthen bilateral cooperation between the Office and the M.A.M. Educational Movement.