Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է հայրենադարձ ընտանիքների հետ
Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնում տեղի է ունեցել ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հանդիպումն ԱՄՆ-ից, Ավստրալիայից, Ֆրանսիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Ռուսաստանից, Սիրիայից, Բուլղարիայից, Ուկրաինայից և այլ երկրներից Հայաստան տեղափոխված հայրենադարձ ընտանիքների հետ։
Հանդիպումն անցկացվել է «Tea&Talk» ձևաչափով՝ հնարավորություն ընձեռելով հայրենադարձներին իրենց հուզող հարցերը հղել Գլխավոր հանձնակատարին և քննարկում ունենալ արդի թեմաների շուրջ։
Զարեհ Սինանյանը հանդիպման ընթացքում անդրադարձել է հայրենադարձության գործընթացի կազմակերպմանն առնչվող հարցերին և կենտրոնի կողմից իրականացվող աջակցության ծրագրերին, ինչպես նաև խոսել հետագա գործունեության մասին։
Մասնակիցներն իրենց հերթին ներկայացրել են հայրենադարձության սեփական պատմություններն ու քննարկել հայրենիքում ինտեգրմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Заре Синанян встретился с семьями репатриантов
В Центре репатриации и интеграции состоялась встреча главного уполномоченного по делам диаспоры Заре Синаняна с семьями репатриантов, переехавшими в Армению из США, Австралии, Франции, Великобритании, России, Сирии, Болгарии, Украины и других стран.
Мероприятие прошло в формате «Tea & Talk», предоставив репатриантам возможность адресовать свои вопросы главному уполномоченному и обсудить актуальные темы.
Заре Синанян рассказал о текущих программах поддержки репатриантов, инициативах Центра и будущих мероприятиях, направленных на содействие интеграции новых граждан.
В свою очередь, участники встречи поделились своим опытом адаптации на родине, обсудили вызовы, с которыми сталкиваются, и предложили идеи по улучшению процесса репатриации.