Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է հայրենադարձ ընտանիքների հետ
Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնում տեղի է ունեցել ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հանդիպումն ԱՄՆ-ից, Ավստրալիայից, Ֆրանսիայից, Մեծ Բրիտանիայից, Ռուսաստանից, Սիրիայից, Բուլղարիայից, Ուկրաինայից և այլ երկրներից Հայաստան տեղափոխված հայրենադարձ ընտանիքների հետ։
Հանդիպումն անցկացվել է «Tea&Talk» ձևաչափով՝ հնարավորություն ընձեռելով հայրենադարձներին իրենց հուզող հարցերը հղել Գլխավոր հանձնակատարին և քննարկում ունենալ արդի թեմաների շուրջ։
Զարեհ Սինանյանը հանդիպման ընթացքում անդրադարձել է հայրենադարձության գործընթացի կազմակերպմանն առնչվող հարցերին և կենտրոնի կողմից իրականացվող աջակցության ծրագրերին, ինչպես նաև խոսել հետագա գործունեության մասին։
Մասնակիցներն իրենց հերթին ներկայացրել են հայրենադարձության սեփական պատմություններն ու քննարկել հայրենիքում ինտեգրմանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Zareh Sinanyan Meets with Repatriate Families
The Repatriation and Integration Center hosted a Tea&Talk meeting with Zareh Sinanyan, High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia. This event brought together repatriate families from the USA, Australia, France, the UK, Russia, Syria, Bulgaria, Ukraine and other countries.
Tea&Talk is designed to create a platform for open conversations with guests and discussions on relevant topics.
During the meeting, Zareh Sinanyan discussed the repatriation process, the center's support programs, and its upcoming initiatives.
Attendees shared their personal repatriation stories and discussed opportunities for smoother integration into Armenian society.