Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Կիրկոր Աժդերհանյանին և Արթուր Ահարոնյանին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մարտի 3-ին ընդունել է Արվեստի և մշակույթի ֆրանս-հայկական կենտրոնի միջազգային հարցերով համակարգող, «Պարսամյան» վարժարանի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Կիրկոր Աժդերհանյանին և ֆրանս-հայկական արվեստի և մշակույթի կենտրոնի քարտուղար, կոմպոզիտոր, դաշնակահար Արթուր Ահարոնյանին։
Քննարկվել են ՀՀ-ի և Ֆրանսիայի հայ համայնքի միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ մշակույթի ոլորտում համատեղ նախաձեռնությունների իրականացման և Հայաստան-Սփյուռք մշակութային կապերի ամրապնդման ուղղություններով։
Հյուրերը Գլխավոր հանձնակատարին ներկայացրել են առաջիկայում սպասվող նախագծերը։ Զարեհ Սինանյանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել ծրագրերի իրագործմանը՝ Սփյուռքի և Հայաստանի կառավարության համատեղ ներուժի ներգրավմամբ։

Заре Синанян встретился с Киркором Аждерханяном и Артуром Аароняном
3 марта главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян встретился с Киркором Аждерханяном, координатором международных вопросов Франко-армянского центра искусства и председателем Попечительского совета фонда образования и культуры «Парсамян», а также с композитором и пианистом, секретарем Франко-армянского центра искусства и культуры Артуром Аароняном.
В ходе встречи были обсуждены различные возможности сотрудничества между армянской общиной Франции и Арменией, в частности в сфере культуры. Основное внимание собеседники уделили вопросам реализации совместных проектов и укрепления культурных связей между Арменией и диаспорой.
Гости представили главному уполномоченному предстоящие проекты. Заре Синанян выразил готовность поддержать инициативы путем привлечения нужных экспертных групп и ресурсов как диаспоры, так и правительства Армении.