«Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի հետ կնքվել է համագործակցության հուշագիր
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի միջև կնքվել է համագործակցության հուշագիր։
Հուշագիրը ստորագրել են Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանն ու «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի փոխտնօրեն Թալին Թօփալաքեանը՝ ամրագրելով համատեղ համագործակցության ուղղությունները, որոնք միտված են աջակցելու Հայաստանի Հանրապետությունում և սփյուռքում բնակվող երիտասարդների մասնագիտական կարողությունների բարձրացմանը, ինչպես նաև հայրենադարձների ինտեգրմանը:
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ այս համագործակցությունը նոր հնարավորություններ կբացի սփյուռքի մասնագիտական ներուժի ներգրավման գործում։ Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել և խորացնել համագործակցությունը։

A Memorandum of Cooperation has been signed with My Step Foundation
A Memorandum of Cooperation has been signed between the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs and the My Step Foundation.
The memorandum was signed by the Chief of Staff of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, Mushegh Ghukasyan, and the Deputy Director of the My Step Foundation, Talin Topalakian, outlining key areas of collaboration aimed at enhancing the professional capacities of young people living in Armenia and the Diaspora, as well as supporting the integration of repatriates.
The parties emphasized that this cooperation will open new opportunities for engaging the professional potential of the Diaspora. Both sides reaffirmed their commitment to continuing and further strengthening their partnership.