Օգոստոսի 5-7-ը կանցկացվի Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովը
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը 2025 թվականի օգոստոսի 5-7-ը կանցկացնի Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովը։
Երևանը կհյուրընկալի 18-35 տարեկան 600 սփյուռքահայ երիտասարդի 50 երկրից։ Համաժողովի ընթացքում նրանց կմիանան նաև 200 մասնակիցներ Հայաստանից։
Համաժողովը միտված է համահայկական երիտասարդական օրակարգի առանցքային հարցերի քննարկմանը, սփյուռքի և Հայաստանի երիտասարդական շրջանակների միջև ցանցային աշխատանքի ընդլայնմանը, հայրենիքում սփյուռքի երիտասարդների ներուժի ներգրավմանն ու երիտասարդների դերի մեծացմանը Հայաստան-սփյուռք համագործակցության շրջանակներում։
Եռօրյա համաժողովը հագեցած է լինելու բազմոլորտ քննարկումներով տարաբնույթ ձևաչափերում՝ պանելային նիստեր, ինտերակտիվ աշխատաժողովներ, դասախոսություններ, աշխատաժողովներ, նարատիվների թեմայով կլոր-սեղան քննարկումներ, համայնքային կապերի ամրապնդմանն ուղղված հանդիպումներ, մարաթոններ և մշակութային միջոցառումներ։
Ներկայումս մեկնարկել են համաժողովի խորհրդատվական մարմինների աշխատանքները՝ միտված համաժողովի օրակարգի մշակմանը։
Համաժողովի մասնակցության դիմում-հայտերի ընդունումը կմեկնարկի առաջիկայում։ Հետևե՛ք սոցիալական ցանցերի մեր էջերին առավել մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու համար։
Ազգային երիտասարդական առաջին համաժողովն անցկացվել է 2023 թվականի օգոստոսի 1-3-ը Երևանում՝ համախմբելով սփյուռքից և Հայաստանից ավելի քան 650 երիտասարդի։

Второй Армянский молодежный форум пройдет с 5 по 7 августа
Второй Армянский молодежный форум пройдет с 5 по 7 августа в Ереване. Организатор – Аппарат главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения.
Участниками форума станут 600 армян диаспоры в возрасте 18-35 лет из более 50 стран, а также 200 представителей из Армении.
Целью форума является обсуждение актуальных вопросов армянской молодежи, расширение взаимодействия между молодежными кругами диаспоры и Армении, привлечение потенциала молодежи диаспоры на Родине, повышение роли молодежи в рамках сотрудничества «Армения-Диаспора».
Программа форума будет состоять из различных тем и форматов: панельные сессии, интерактивные семинары, воркшопы, мастер-классы, круглые столы, нетворкинг-встречи, марафон и культурные мероприятия.
В настоящее время экспертные советы, состоящие из представителей диаспоральных общин, начали разработку программы Армянского молодежного форума.
Прием заявок на участие в форуме скоро откроется. Следите за новостями в наших социальных сетях.
Напомним, что первый Армянский молодежный форум прошел с 1 по 3 августа в 2023 году, объединив более 650 молодых людей из диаспоры и Армении.