Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Կայթ մշակութային հանգույց / Kayt Cultural Hub-ի ներկայացուցիչների հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Կայթ մշակութային հանգույց / Kayt Cultural Hub-ի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու հայ մշակույթի տարածման և պահպանման ուղղությամբ համագործակցության հնարավորությունները: Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է մշակութային ծրագրերի իրականացումը, որոնք կնպաստեն սփյուռքում հայկական ինքնության պահպանմանը և Հայաստանի հետ կապերի ամրապնդմանը:
«Կայթ» մշակութային հանգույցը կազմակերպում է տարբեր միջոցառումներ և ծրագրեր, որոնք ուղղված են հայ մշակույթի ճանաչմանն ու զարգացմանը: Հանգույցի ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց ընթացիկ նախագծերը և ապագա ծրագրերը՝ ընդգծելով համագործակցության կարևորությունը պետական կառույցների հետ:
Զարեհ Սինանյանը նշել է, որ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը պատրաստ է աջակցել նման նախաձեռնություններին՝ ընդգծելով սփյուռքի դերը հայ մշակույթի պահպանման և սերունդներին փոխանցման գործում:

Zareh Sinanyan met with representatives of Kayt Cultural Hub
The High Commissioner for Diaspora Affairs, Zareh Sinanyan, met with representatives of Kayt Cultural Hub to discuss opportunities for collaboration in promoting and preserving Armenian culture. The meeting highlighted the importance of implementing cultural programs that help maintain Armenian identity in the diaspora and strengthen ties with Armenia.
Kayt Cultural Hub organizes various events and initiatives aimed at promoting awareness and advancing Armenian culture. During the discussion, representatives of Kayt Cultural Hub presented their ongoing projects and future plans, emphasizing the significance of cooperation with government institutions.
High Commissioner Zareh Sinanyan reaffirmed the Office’s commitment to supporting such initiatives, stressing the vital role of the diaspora in preserving Armenian heritage and passing it on to future generations.