Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Կայթ մշակութային հանգույց / Kayt Cultural Hub-ի ներկայացուցիչների հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Կայթ մշակութային հանգույց / Kayt Cultural Hub-ի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու հայ մշակույթի տարածման և պահպանման ուղղությամբ համագործակցության հնարավորությունները: Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է մշակութային ծրագրերի իրականացումը, որոնք կնպաստեն սփյուռքում հայկական ինքնության պահպանմանը և Հայաստանի հետ կապերի ամրապնդմանը:
«Կայթ» մշակութային հանգույցը կազմակերպում է տարբեր միջոցառումներ և ծրագրեր, որոնք ուղղված են հայ մշակույթի ճանաչմանն ու զարգացմանը: Հանգույցի ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց ընթացիկ նախագծերը և ապագա ծրագրերը՝ ընդգծելով համագործակցության կարևորությունը պետական կառույցների հետ:
Զարեհ Սինանյանը նշել է, որ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը պատրաստ է աջակցել նման նախաձեռնություններին՝ ընդգծելով սփյուռքի դերը հայ մշակույթի պահպանման և սերունդներին փոխանցման գործում:

Заре Синанян встретился с представителями культурного центра «Кайт»
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился с представителями культурного центра «Кайт» для обсуждения возможностей сотрудничества в распространении и сохранении армянской культуры. В ходе встречи была подчеркнута важность реализации культурных программ, которые будут способствовать сохранению армянской идентичности в диаспоре и укреплению связей с Арменией.
Культурный центр «Кайт» организует различные мероприятия и программы, направленные на популяризацию и развитие армянской культуры. Представители центра представили свои текущие проекты и планы на будущее, подчеркнув важность сотрудничества с государственными структурами.
Заре Синанян отметил, что Офис готов поддерживать такие инициативы, подчеркнув роль диаспоры в сохранении армянской культуры и передаче ее будущим поколениям.