Զարեհ Սինանյանն ընդունել է GreenRock-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինային
ՀՀ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մարտի 14-ին ընդունել է GreenRock-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինայի գլխավորած պատվիրակությանը։
Տնօրենը Զարեհ Սինանյանին ներկայացրել է կազմակերպության ընթացիկ նախաձեռնությունները, որոնք միտված են կրթական, տուրիստական և այլ ենթակառուցվածքների զարգացմանը՝ Դիլիջանում։
Գլխավոր հանձնակատարը ողջունել է կազմակերպության կողմից ներկայացված՝ Դիլիջանում միջազգային հյուրընկալության դպրոցի հիմնադրման նախագիծը՝ ընդգծելով բարձրակարգ կրթական հաստատությունների կարևորությունը Հայաստանում, հատկապես հյուրընկալության ոլորտում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են սփյուռքի բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների ներգրավման, միջազգային հարթակներում Դիլիջանի՝ որպես տուրիստական կենտրոն ներկայացվածության, ինչպես նաև Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերի շրջանակում կազմակերպության հետ համագործակցության հնարավորությունները։

Zareh Sinanyan met with Katerina Danekina, Executive Director of GreenRock
On March 14, the RA High Commissioner for Diaspora Affairs, Zareh Sinanyan, met with a delegation from GreenRock, led by its Executive Director, Katerina Danekina.
During the meeting, Danekina presented the organization’s ongoing initiatives aimed at the development of educational, tourism, and other infrastructure projects in Dilijan.
High Commissioner Sinanyan welcomed GreenRock’s proposal to establish an international hospitality school in Dilijan, emphasizing the importance of high-quality educational institutions in Armenia, particularly in the hospitality sector.
The discussion also covered opportunities for engaging highly qualified diaspora professionals, enhancing Dilijan’s international recognition as a tourism hub, and exploring potential areas of collaboration between GreenRock and the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs within the framework of its ongoing programs.