Զարեհ Սինանյանն ընդունել է GreenRock-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինային
ՀՀ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մարտի 14-ին ընդունել է GreenRock-ի գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինայի գլխավորած պատվիրակությանը։
Տնօրենը Զարեհ Սինանյանին ներկայացրել է կազմակերպության ընթացիկ նախաձեռնությունները, որոնք միտված են կրթական, տուրիստական և այլ ենթակառուցվածքների զարգացմանը՝ Դիլիջանում։
Գլխավոր հանձնակատարը ողջունել է կազմակերպության կողմից ներկայացված՝ Դիլիջանում միջազգային հյուրընկալության դպրոցի հիմնադրման նախագիծը՝ ընդգծելով բարձրակարգ կրթական հաստատությունների կարևորությունը Հայաստանում, հատկապես հյուրընկալության ոլորտում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են սփյուռքի բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների ներգրավման, միջազգային հարթակներում Դիլիջանի՝ որպես տուրիստական կենտրոն ներկայացվածության, ինչպես նաև Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերի շրջանակում կազմակերպության հետ համագործակցության հնարավորությունները։

Заре Синанян принял исполнительного директора GreenRock Катерину Данекину
Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян 14 марта принял делегацию во главе с исполнительным директором "GreenRock" Катериной Данекиной.
Директор представила текущие инициативы организации, направленные на развитие образовательной, туристической и других инфраструктур, в Дилижане.
Главный уполномоченный приветствовал проект создания международной школы гостеприимства в Дилижане, представленный организацией, подчеркнув важность высококлассных образовательных учреждений в Армении, особенно в сфере гостеприимства.
В ходе встречи были обсуждены вопросы привлечения высококвалифицированных специалистов из диаспоры, продвижения Дилижана как туристического центра на международных платформах, а также возможности сотрудничества организации с Офисом в рамках реализуемых программ.