Ավարտվել է «ԴիասՊրո» 2025 մասնագիտական կամավորական ծրագրի հայտերի ընդունման փուլը
Ավարտվել է «ԴիասՊրո» 2025 մասնագիտական կամավորական ծրագրի հայտերի ընդունման փուլը։ ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը ծրագիրն իրականացնում է երկրորդ անգամ՝ հնարավորություն ընձեռելով սփյուռքահայ մասնագետներին առցանց կամ անցանց ձևաչափով ներդնելու իրենց խորհրդատվական և փորձագիտական ներուժը Հայաստանի Հանրապետության պետական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների գործունեության զարգացման գործում։
Ծրագրին մասնակցելու հայտեր են ստացվել 16 երկրից՝ Չիլիից, Հունաստանից, ԱՄԷ-ից, Ֆրանսիայից, Ավստրիայից, Վրաստանից, Իսպանիայից, Գերմանիայից, Արգենտինայից, ՌԴ-ից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից և Իրաքից։
Ներկայումս ընթանում են հարցազրույցների և կամավորական աշխատանքների իրականացման փուլերը։ Այս շրջանակում Չիկագոյից Հայաստան ժամանած, լիցենզավորված նախագծերի ղեկավար Բրայան Քամաջյանն արդեն սկսել է վարել դասընթացներ ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակում։

The applications for the DiasPro 2025 professional volunteer program have concluded
The applications for the DiasPro 2025 professional volunteer program have concluded. This program, run by the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of Armenia for the second time, offers diaspora professionals the opportunity to contribute their skills and expertise to the development of state and local government activities in Armenia, either online or in person.
Applications were received from 16 countries: Chile, Greece, the UAE, France, Austria, Georgia, Spain, Germany, Argentina, Russia, the USA, Canada, and Iraq.
Currently, interviews are taking place, and assignments are being carried out. As part of this, Brian Kamajian, a certified project manager from Chicago, has already begun leading courses at the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs in Armenia.