Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Armenia Tree Project»-ի գործադիր տնօրեն Արա Բարսամի հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Armenia Tree Project»-ի գործադիր տնօրեն Արա Բարսամի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համագործակցության հնարավորությունները բնապահպանության ոլորտում, ինչպես նաև Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնում անցկացվող բնապահպանական ամսվա միջոցառումների շրջանակում համատեղ ծրագրերի իրականացումը։
Կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել մի շարք հայրենադարձների մասնակցությամբ իրականացնել ծառատունկ:
Նախաձեռնության նպատակն է ոչ միայն նպաստել շրջակա միջավայրի բարելավմանը, այլև հայրենադարձներին ակտիվորեն ներգրավել երկրի հասարակական կյանքում։

Заре Синанян встретился с исполнительным директором организации «Armenia Tree Project» Ара Барсамом
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился с исполнительным директором организации «Armenia Tree Project» Ара Барсамом.
В ходе встречи стороны обсудили возможности сотрудничества в сфере охраны окружающей среды, а также реализацию совместных программ в рамках мероприятий, проводимых в Центре репатриации и интеграции в рамках экологического месяца.
Стороны договорились провести акцию по посадке деревьев с участием репатриантов.
Цель инициативы — не только способствовать улучшению окружающей среды, но и активно вовлекать репатриантов в общественную жизнь страны.