Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Armenia Tree Project»-ի գործադիր տնօրեն Արա Բարսամի հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Armenia Tree Project»-ի գործադիր տնօրեն Արա Բարսամի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համագործակցության հնարավորությունները բնապահպանության ոլորտում, ինչպես նաև Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնում անցկացվող բնապահպանական ամսվա միջոցառումների շրջանակում համատեղ ծրագրերի իրականացումը։
Կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել մի շարք հայրենադարձների մասնակցությամբ իրականացնել ծառատունկ:
Նախաձեռնության նպատակն է ոչ միայն նպաստել շրջակա միջավայրի բարելավմանը, այլև հայրենադարձներին ակտիվորեն ներգրավել երկրի հասարակական կյանքում։

Zareh Sinanyan met with Ara Barsam, Executive Director of the Armenia Tree Project
High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan met with Ara Barsam, Executive Director of the Armenia Tree Project.
The meeting focused on potential areas of collaboration in the field of environmental protection, including the implementation of joint initiatives as part of Agricultural Month activities held at the Repatriation and Integration Center.
Both sides agreed to organize a tree-planting initiative with the involvement of several repatriates.
The initiative aims not only to contribute to environmental sustainability but also to promote the active civic engagement of repatriates in Armenia’s public life.