Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Վառնայի քաղաքապետարանի քարտուղար Սիլվա Կիրկորյանի հետ
Ապրիլի 15-ին Վառնայում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Վառնայի քաղաքապետարանի քարտուղար Սիլվա Կիրկորյանի հետ։
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Բուլղարիայում Սփյուռքի գործերի հանձնակատար, Եվրոպայի հայերի միության նախագահ Արթուր Հովհաննիսյանը։
Զրուցակիցները քննարկել են Վառնայում ապրող հայ համայնքին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ, որոնք մասնավորապես վերաբերում էին համայնքում ապրող հայ երիտասարդների՝ Հայաստանի հետ կապերի խորացմանը, Գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերի մասին իրազեկվածության բարձրացմանը, ինչպես նաև Բուլղարիայի տարբեր քաղաքներում ապրող հայերի միջև կապերի խորացմանն ու ամրապնդմանը։

Zareh Sinanyan held a meeting in Varna with Silva Krikorian, Secretary of the Varna Municipality
On April 15, Mr. Sinanyan held a meeting in Varna with Silva Krikorian, Secretary of the Varna Municipality.
He was accompanied by Artur Hovhannisyan, Commissioner for Diaspora Affairs in Bulgaria and President of the Union of Armenians of Europe.
The meeting focused on a broad range of issues concerning the Armenian community of Varna, with particular emphasis on strengthening ties between Armenian youth and the Republic of Armenia, raising awareness of the programs implemented by the Office of the High Commissioner, and deepening connections among Armenian communities across different cities in Bulgaria.