«իԳործ» ծրագրի 2024-2025 թթ. շրջափուլի մասնակիցներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին
24 Ապրիլի 2025
Ապրիլի 24-ի նախօրյակին ՀՀ կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի 2024-2025 թթ. շրջափուլի մասնակիցներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին:
Այնուհետ նրանք շրջայց են կատարել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում:
Ծրագրի մասնակիցներից շատերը Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների շառավիղներ են: «իԳործ»-ականների ընտանիքների մեծ մասը Ցեղասպանության իր պատմությունն ունի: Այսօր նրանք դարձյալ հայրենիքում են՝ շարունակելով իրենց պայքարը իրենց գիտելիքները և փորձը Հայաստանի զարգացման համար ներդնելով:

Участники программы «iGorts» 2024-2025 гг. посетили Мемориал Цицернакаберд и возложили цветы в память о невинных жертвах Геноцида армян
24 Апреля 2025
В канун 24 апреля, участники программы «iGorts» 2024-2025 гг. армянских специалистов диаспоры в системе правительства РА посетили Мемориал Цицернакаберд и возложили цветы в память о невинных жертвах Геноцида армян.
Затем они посетили Музей-институт Геноцида армян.
Семьи многих участников “iGorts” имеют свою историю, связанную с Геноцидом. Сегодня они вновь находятся на родине, продолжая свою борьбу, вкладывая свои знания и опыт в развитие Армении.