Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է «Հայաստանում բժշկական զբոսաշրջության զարգացման ներուժն ու հեռանկարները» թեմայով համաժողովին
07 Մայիսի 2025
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մայիսի 7-ին մասնակցել է «Հայաստանում բժշկական զբոսաշրջության զարգացման ներուժն ու հեռանկարները» թեմայով համաժողովին, որը կազմակերպվել էր ՀՀ էկոնոմիկայի և առողջապահության նախարարությունների համագործակցությամբ՝ Զբոսաշրջության կոմիտեի և Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի նախաձեռնությամբ։
Համաժողովին բացման ելույթներով հանդես են եկել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը և ՀՀ ԷՆ Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ Լուսինե Գևորգյանը։
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում բժշկական զբոսաշրջության զարգացման հնարավորությունները, ոլորտում առկա մարտահրավերները և դրանց հաղթահարման ուղիները, ինչպես նաև Սփյուռքի բժշկական ներուժի ներգրավմանը վերաբերող հարցեր։

Zareh Sinanyan participated in “The Potential and Prospects for the Development of Medical Tourism in Armenia" conference
07 May 2025
On May 7, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, participated in “The Potential and Prospects for the Development of Medical Tourism in Armenia" conference. The event was organized through the joint efforts of the Ministry of Economy and the Ministry of Health of the Republic of Armenia, and was initiated by the Tourism Committee and the National Center of Oncology.
Opening remarks were delivered by Minister of Economy Gevorg Papoyan, Minister of Health Anahit Avanesyan, and Chair of the Tourism Committee at the Ministry of Economy, Lusine Gevorgyan.
The conference focused on the potential for developing medical tourism in Armenia, the current challenges facing the sector and possible solutions, as well as opportunities to engage the professional medical expertise of the Armenian Diaspora.