Զարեհ Սինանյանը Գերմանիա կատարած այցի շրջանակում հանդիպել է հայ երիտասարդների հետ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Գերմանիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մայիսի 18-ին Բեռլինում՝ ՀՀ դեսպանատանը, հանդիպել է հայ երիտասարդների հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Գերմանիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանը։
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպման ընթացքում ներկայացրել է Գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերը, դրանցում ներգրավվելու պայմանները և պատասխանել երիտասարդների հարցերին։
Զարեհ Սինանյանն իր խոսքում կարևորել է Գերմանիայում բնակվող հայ երիտասարդների մասնակցությունն այս տարվա օգոստոսի 5-7-ը Երևանում կայանալիք Ազգային երիտասարդական համաժողովին և հրավիրել նրանց Հայաստան։
Նույն օրը Գլխավոր հանձնակատարը դեսպան Վիկտոր Ենգիբարյանի հետ այցելել է Գերմանիայի Պոտսդամ քաղաքում գտնվող գերմանացի հրապարակախոս Յոհաննես Լեփսիուսի տուն-թանգարան, որի գործունեությունը նվիրված է Օսմանյան կայսրությունում իրականացված Հայոց ցեղասպանությանը և 1900-ական թվականներին Գերմանիայում ձևավորված հայանպաստ մարդասիրական շարժման պատմությանը։
Զարեհ Սինանյանը և դեսպանը՝ գիտաշխատող դոկտոր Հայկ Մարտիրոսյանի ուղեկցությամբ, շրջայց են կատարել տուն-թանգարանում և ծանոթացել իրականացվող գործունեությանը։

Заре Синанян в рамках визита в Германию встретился с армянской молодежью.
18 мая главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян в рамках рабочего визита в Германию встретился с армянской молодежью в посольстве Армении в Берлине.
Во встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Германии Виктор Енгибарян.
В ходе встречи главный уполномоченный представил реализуемые Офисом программы, условия участия в них, а также ответил на вопросы молодых участников.
В своём выступлении Заре Синанян подчеркнул важность участия армянской молодежи, проживающей в Германии, в Армянском молодежном форуме , который состоится 5–7 августа этого года в Ереване, и пригласил их посетить Армению.
В тот же день главный уполномоченный совместно с послом Виктором Енгибаряном посетил Дом-музей немецкого публициста Йоханнеса Лепсиуса в городе Потсдам, деятельность которого посвящена Геноциду армян в Османской империи, а также истории проармянского гуманитарного движения, сформировавшегося в Германии в начале XX века.
Заре Синанян и посол, в сопровождении научного сотрудника доктора Айка Мартиросяна, совершили экскурсию по музею и ознакомились с его текущей деятельностью