Գլխավոր հանձնակատարն ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության ներկայացուցիչներին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հունիսի 4-ին ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը մասնակցում էին ՌԱԿ Կենտրոնական վարչության ատենապետ Միքայել Խարապյանը և վարչության այլ ներկայացուցիչներ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Հայաստան-սփյուռք հարաբերությունների խորացման օրակարգը։ Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, որոնք միտված են սփյուռքի համայնքների հետ նպատակային և շարունակական երկխոսության հաստատմանը։
Իր հերթին՝ կուսակցությունը հայտնել է պատրաստակամություն աջակցելու Գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերին։ Քննարկվել են նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր և հնարավոր համագործակցության հեռանկարները։

The High Commissioner met with representatives from the Armenian Democratic Liberal Party
On June 4, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, met with a delegation from the Armenian Democratic Liberal Party (ADL/Ramgavar). The meeting was attended by the Chairman of the ADL Central Board, Michael Kharapian, along with other board members.
During the meeting, they discussed ways to strengthen Armenia–Diaspora relations. Zareh Sinanyan presented the programs and initiatives carried out by the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, aimed at fostering meaningful and ongoing dialogue with Diaspora communities.
The party representatives expressed their readiness to support the Office’s efforts. Both sides also discussed matters of mutual interest and explored opportunities for future cooperation.