Գլխավոր հանձնակատարն ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության ներկայացուցիչներին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հունիսի 4-ին ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը մասնակցում էին ՌԱԿ Կենտրոնական վարչության ատենապետ Միքայել Խարապյանը և վարչության այլ ներկայացուցիչներ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Հայաստան-սփյուռք հարաբերությունների խորացման օրակարգը։ Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, որոնք միտված են սփյուռքի համայնքների հետ նպատակային և շարունակական երկխոսության հաստատմանը։
Իր հերթին՝ կուսակցությունը հայտնել է պատրաստակամություն աջակցելու Գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերին։ Քննարկվել են նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր և հնարավոր համագործակցության հեռանկարները։

Главный уполномоченный принял представителей Армянской либерально-демократической партии
4 июня главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял делегацию Армянской либерально-демократической партии. Во встрече приняли участие председатель Центрального комитета Микаэл Харапян и другие представители руководства партии.
В ходе встречи была обсуждена повестка дня по углублению отношений между Арменией и диаспорой. Заре Синанян представил программы и инициативы, реализуемые Офисом, направленные на установление целенаправленного и устойчивого диалога с армянскими общинами за рубежом.
В свою очередь, партия выразила готовность поддерживать реализуемые Офисом программы. Обсуждались также вопросы, представляющие взаимный интерес, и перспективы возможного сотрудничества.