«Քայլ դեպի տուն» ծրագրի երրորդ փուլի մասնակիցներն այսօր արդեն ավարտում են իրենց երկշաբաթյա ճանապարհորդությունը
15 Հուլիսի 2025
«Քայլ դեպի տուն» ծրագրի երրորդ փուլի մասնակիցներն այսօր արդեն ավարտում են իրենց երկշաբաթյա ճանապարհորդությունը, որի ընթացքում նրանք ծանոթացել են հայրենիքի պատմությանն ու մշակույթին, կատարելագործել հայոց լեզվի իմացությունը, ձեռք բերել նոր ընկերներ և անմոռանալի հիշողություններ։
Երրորդ փուլին մասնակցել են 123 սփյուռքահայ պատանի՝ 13-18 տարեկան, որոնք Հայաստան են ժամանել 12 երկրներից։
Մենք արդեն սպասում ենք հաջորդ փուլի մասնակիցներին: Առջևում սփյուռքահայ պատանիների ևս երեք հոսք է սպասվում։
«Քայլ դեպի տուն» ծրագիրը ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ուսումնաճանաչողական ծրագիրն է, որը միտված է սփյուռքահայ երեխաների ինքնության խորացմանը, հայկական մշակույթի ու ժառանգության ճանաչմանն ու հայրենիք-սփյուռք կապի ամրապնդմանը։

Участники третьего этапа программы «Шаг к дому» сегодня завершают своё двухнедельное путешествие
Участники третьего этапа программы «Шаг к дому» сегодня завершают своё двухнедельное путешествие, в ходе которого они познакомились с историей и культурой Родины, улучшили знания армянского языка, завели новых друзей и обрели незабываемые воспоминания.
В третьем этапе приняли участие 123 подростка в возрасте от 13 до 18 лет, прибывшие в Армению из 12 стран.
Мы уже с нетерпением ждём участников следующего этапа! Впереди — ещё три потока молодых представителей диаспоры.
Программа «Шаг к дому» — это образовательно-познавательная инициатива Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения, направленная на укрепление идентичности детей из диаспоры, знакомство с армянской культурой и наследием, а также на укрепление связи между Родиной и диаспорой.