«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագիրն այս տարի կանցկացվի հինգերորդ անգամ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կողմից անցկացվող «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագիրն այս տարի կանցկացվի հինգերորդ անգամ։
2025-2026 թվականների ծրագրի մասնակիցներն արդեն ընտրվել են։ Այս տարի ծրագրին կմասնակցեն 30 երիտասարդներ՝ 15 երկրից, այդ թվում՝ Ֆրանսիայից, ԱՄՆ-ից, Չինաստանից, Նիդերլանդներից, Ռումինիայից, Լեհաստանից, Իսպանիայից, Գերմանիայից, Ռուսաստանից, Իրանից, Վրաստանից, Լիտվայից, Լատվիայից, Շվեդիայից և Էստոնիայից։
Ծրագրի մասնակիցների համար արդեն կայացել է առաջին առցանց կողմնորոշման հանդիպումը, որի ընթացքում երիտասարդները հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու միմյանց, տեղեկատվություն ստանալու ծրագրի բովանդակության, կազմակերպչական մի շարք հարցերի, ինչպես նաև Հայաստան այցելությունից առաջ իրենց կողմից իրականացվելիք նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ։

Программа «Молодой посол диаспоры», в этом году проводится уже в пятый раз
Программа «Молодой посол диаспоры», реализуемая Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения, в этом году проводится уже в пятый раз.
Участники программы на 2025–2026 годы уже определены. В этом году в инициативе примут участие 30 молодых представителей армянской диаспоры из 15 стран, включая Францию, США, Китай, Нидерланды, Румынию, Польшу, Испанию, Германию, Россию, Иран, Грузию, Литву, Латвию, Швецию и Эстонию.
В рамках подготовки к программе уже состоялась первая онлайн-ориентационная встреча, в ходе которой участники познакомились друг с другом, получили информацию о содержании программы, организационных аспектах, а также о подготовительных мероприятиях, которые предстоит провести до прибытия в Армению.