Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողով - «Երիտասարդների դերը գործարար միջավայրում»
Շարունակվում են Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովի երկրորդ օրվա՝ «Կայուն և նպատակային ներգրավվածություն» խորագրի ներքո անցկացվող համաժամանակյա քննարկումները։
«Երիտասարդների դերը գործարար միջավայրում» խորագրով քննարկման ընթացքում բանախոսները ներկայացրել են իրենց հաջողության պատմությունները, անդրադարձել՝ արդի ձեռնարկատիրական մարտահրավերներին ու հնարավորություններին՝ խրախուսելով մասնակից երիտասարդներին իրենց գաղափարները վերածելու գործնական նախաձեռնությունների։
Քննարկման բանախոսներն էին «Ver Var» ժայռամագլցման մարզադահլիճի համահիմնադիր Գառնի Բարոնին, «Leafy Towers» հիդրոպոնիկ ուղղահայաց ֆերմայի հիմնադիր Րաֆֆի Խալոյանը, «Say Yes» մոդելային գործակալության հիմնադիր Դարիամ Ռկոյանը և «Winds of Armenia» առագաստանավային ակումբի հիմնադիր և տնօրեն, փաստաբան Արտաշես Դադայանը։
Բանախոսությունը վարել է «Big Projects» ընկերության համահիմնադիր, մարքեթինգի և հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Դիանա Հարոյանը։
Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովի աշխատանքներին ուղիղ միացմամբ հետևելու համար այցելեք հղմամբ՝ https://www.youtube.com/live/JJUByv9Muok?si=eNxcnWI1qCC_8yAS:

Армянский молодежный форум 2025 - «Молодежная бизнес-среда Армении: риски и перспективы»
Продолжаются параллельные дискуссии второго дня второго Армянского молодежного форума под девизом «Целевое взаимодействие».
В рамках обсуждения на тему «Молодежная бизнес-среда Армении: риски и перспективы» спикеры представили свои истории успеха, обсудили современные предпринимательские вызовы и возможности, а также призвали участников форума превращать собственные идеи в реальные инициативы.
В дискуссии приняли участие со-основтель «Ver Var» скалодрома и зала спортивного скалолазания Гарни Барони, управляющий директор гидропонной вертикальной фермы «Leafy Towers» Раффи Халоян, основательница модельного агентства «Say Yes» Дариам Ркоян, а также основатель и директор парусного клуба «Winds of Armenia», адвокат Арташес Дадаян.
Модератором встречи выступила со-основатель «Big Projects», руководитель отдела маркетинга и коммуникаций Диана Ароян.