Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողով - «Երիտասարդների դերը գործարար միջավայրում»
Շարունակվում են Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովի երկրորդ օրվա՝ «Կայուն և նպատակային ներգրավվածություն» խորագրի ներքո անցկացվող համաժամանակյա քննարկումները։
«Երիտասարդների դերը գործարար միջավայրում» խորագրով քննարկման ընթացքում բանախոսները ներկայացրել են իրենց հաջողության պատմությունները, անդրադարձել՝ արդի ձեռնարկատիրական մարտահրավերներին ու հնարավորություններին՝ խրախուսելով մասնակից երիտասարդներին իրենց գաղափարները վերածելու գործնական նախաձեռնությունների։
Քննարկման բանախոսներն էին «Ver Var» ժայռամագլցման մարզադահլիճի համահիմնադիր Գառնի Բարոնին, «Leafy Towers» հիդրոպոնիկ ուղղահայաց ֆերմայի հիմնադիր Րաֆֆի Խալոյանը, «Say Yes» մոդելային գործակալության հիմնադիր Դարիամ Ռկոյանը և «Winds of Armenia» առագաստանավային ակումբի հիմնադիր և տնօրեն, փաստաբան Արտաշես Դադայանը։
Բանախոսությունը վարել է «Big Projects» ընկերության համահիմնադիր, մարքեթինգի և հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Դիանա Հարոյանը։
Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովի աշխատանքներին ուղիղ միացմամբ հետևելու համար այցելեք հղմամբ՝ https://www.youtube.com/live/JJUByv9Muok?si=eNxcnWI1qCC_8yAS:

Armenian National Youth Forum 2025 - Youth in Entrepreneurship and Business
Simultaneous discussions continue on day two of the Armenian National Youth Forum 2025 under the theme “Meaningful and Sustainable Engagement.”
During the session titled “Youth in Entrepreneurship and Business,” speakers shared their personal success stories, addressed current challenges and opportunities in entrepreneurship, and encouraged young participants to transform their ideas into real-life initiatives.
The panel featured Garni Baroni, co-founder of Ver Var Bouldering and Sport Climbing Gym; Raffi Khaloyan, managing director of LeafyTowers Hydroponic Vertical Farm; Dariam Rkoyan, founder of Say Yes modeling agency; and Artashes Dadayan, founder and director of Winds of Armenia Sailing Club, attorney.
The session was moderated by Diana Haroyan, co-founder of Big Projects, head of marketing and communications.