Ավարտվել է ՀՀ պետական կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների ներգրավման «իԳործ» ծրագրի 2024-2025 թթ․ շրջափուլը
01 Սեպտեմբերի 2025
Ավարտվել է ՀՀ պետական կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների ներգրավման «իԳործ» ծրագրի 2024-2025 թթ․ շրջափուլը:
Ծրագրի հինգերորդ շրջափուլին մասնակիցել են 10 երկրից ժամանած շուրջ 4 տասնյակ մասնագետեր, ովքեր մեկ տարի շարունակ աշխատել են ՀՀ պետական կառավարման համակարգի 18 գերատեսչություններում՝ ներդնելով իրենց մասնագիտական հմտություններն ու փորձառությունը։
Ծրագրի փակման և հավաստագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը, ինչպես նաև «Կերոն» հիմնադրամի և պետական գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ։
Միջոցառման ընթացքում ելույթներով հանդես են եկել Գրասենայկի ղեկավարը, ծրագրի համակարգող Աննա Մհերյանը, ինչպես նաև ծրագրի շրջանավարտները: Նրանք անդրադարձել են ծրագրի ընձեռած հնարավորություններին, մարտահրավերիներին և դժվարություններին, որոնց բախվել են իրենց մեկամյա աշխատանքային գործունեության ընթացքում:

Завершился пятый поток программы «iGorts» 2024–2025 гг., направленной на привлечение специалистов из армянской диаспоры в систему государственного управления Республики Армения
01 Сентября 2025
Завершился пятый поток программы «iGorts» 2024–2025 гг., направленной на привлечение специалистов из армянской диаспоры в систему государственного управления Республики Армения.
В пятом потоке программы приняли участие около 40 специалистов из 10 стран, которые на протяжении года работали в 18 государственных учреждениях Республики Армения, внося свой профессиональный опыт и навыки.
На торжественной церемонии закрытия программы и вручения сертификатов присутствовали руководитель офиса главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения Мушег Гукасян, а также представители фонда «Керон» и государственных учреждениях.
В ходе мероприятия с приветственными речами выступили руководитель Аппарата, координатор программы Анна Мгерян, а также выпускники программы. Они поделились своими впечатлениями о предоставленных возможностях, а также о вызовах и трудностях, с которыми столкнулись в ходе годовой работы.