Ավարտվել է ՀՀ պետական կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների ներգրավման «իԳործ» ծրագրի 2024-2025 թթ․ շրջափուլը
01 Սեպտեմբերի 2025
Ավարտվել է ՀՀ պետական կառավարման համակարգում սփյուռքահայ մասնագետների ներգրավման «իԳործ» ծրագրի 2024-2025 թթ․ շրջափուլը:
Ծրագրի հինգերորդ շրջափուլին մասնակիցել են 10 երկրից ժամանած շուրջ 4 տասնյակ մասնագետեր, ովքեր մեկ տարի շարունակ աշխատել են ՀՀ պետական կառավարման համակարգի 18 գերատեսչություններում՝ ներդնելով իրենց մասնագիտական հմտություններն ու փորձառությունը։
Ծրագրի փակման և հավաստագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը, ինչպես նաև «Կերոն» հիմնադրամի և պետական գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ։
Միջոցառման ընթացքում ելույթներով հանդես են եկել Գրասենայկի ղեկավարը, ծրագրի համակարգող Աննա Մհերյանը, ինչպես նաև ծրագրի շրջանավարտները: Նրանք անդրադարձել են ծրագրի ընձեռած հնարավորություններին, մարտահրավերիներին և դժվարություններին, որոնց բախվել են իրենց մեկամյա աշխատանքային գործունեության ընթացքում:

The 2024–2025 cohort of the iGorts program has officially concluded
The 2024–2025 cohort of the iGorts program, which brings Diaspora Armenian professionals into Armenia’s public administration system, has officially concluded.
In its fifth year, the program welcomed nearly 40 specialists from 10 countries, who spent a full year working across 18 government institutions, sharing their expertise and professional experience.
The official closing ceremony was attended by Mushegh Ghukasyan, Chief of Staff of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, along with representatives from the Keron Foundation and various state bodies.
Speeches were delivered by the Chief of Staff, Head of the iGorts program, Anna Mheryan, and iGorts alumni, who spoke about the opportunities the program provided, as well as the challenges they faced during their year of service.