Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչներին
Սեպտեմբերի 16-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի համանախագահ Օսկար Թաթոսյանին և գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունին։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ստորագրված համաձայնագրերին, ընդգծելով տարածաշրջանի հաղորդակցման ուղիների ապաշրջափակման շրջանակում ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կարևորությունը։
Զարեհ Սինանյանն իր խոսքում բարձր է գնահատել կնքված համաձայնագրերի և ապաշրջափակման գործընթացի արդյունքում ստեղծվող տնտեսական լայն հնարավորությունները՝ մասնավորապես Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունների խորացման համատեքստում:
Կողմերը քննարկել են նաև ԱՄՆ-ում հայ համայնքին և Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Заре Синанян принял представителей Армянской ассамблеи Америки
16 сентября Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял сопредседателя Армянской ассамблеи Америки Оскара Татосяна и исполнительного директора Брайана Ардуни.
В ходе встречи собеседники обсудили соглашения, подписанные 8 августа в Вашингтоне, подчеркнув важность достигнутых договорённостей в рамках разблокировки региональных коммуникационных путей.
В своей речи Заре Синанян высоко оценил заключённые соглашения и широкие экономические возможности, открывающиеся в результате процесса разблокировки, в частности — в контексте углубления армяно-американских отношений.
Стороны также обсудили ряд вопросов, касающихся армянской общины в США и углубления отношений с Арменией.