Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Գլենդելի քաղաքապետ Արա Նաջարյանի հետ
Սեպտեմբերի 16-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Գլենդելի քաղաքապետ Արա Նաջարյանի հետ։
Ողջունելով քաղաքապետին, գլխավոր հանձնակատարը բարձր է գնահատել Գլենդելի քաղաքապետարանի արդյունավետ աշխատանքն ի նպաստ հայ համայնքի, ինչպես նաև Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունների զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Գլենդել–Կապան, Գլենդել -Գյումրի քույր քաղաքների փոխգործակցությանը, համատեղ առաջիկա ծրագրերին, ինչպես նաև Գլենդելի հայ համայնքին և Հայաստան-սփյուռք գործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:

On September 16, High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia Zareh Sinanyan met with Glendale Mayor Ara Najarian.
Welcoming the Mayor, the High Commissioner commended the effective work of the City of Glendale in support of the Armenian community and the advancement of Armenia-U.S. relations.
During the meeting, the sides discussed cooperation between Glendale and its sister cities of Kapan and Gyumri, upcoming joint initiatives, as well as a range of issues related to Glendale’s Armenian community and Armenia–Diaspora collaboration.