Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Գլենդելի քաղաքապետ Արա Նաջարյանի հետ
Սեպտեմբերի 16-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Գլենդելի քաղաքապետ Արա Նաջարյանի հետ։
Ողջունելով քաղաքապետին, գլխավոր հանձնակատարը բարձր է գնահատել Գլենդելի քաղաքապետարանի արդյունավետ աշխատանքն ի նպաստ հայ համայնքի, ինչպես նաև Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունների զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Գլենդել–Կապան, Գլենդել -Գյումրի քույր քաղաքների փոխգործակցությանը, համատեղ առաջիկա ծրագրերին, ինչպես նաև Գլենդելի հայ համայնքին և Հայաստան-սփյուռք գործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:

Заре Синанян встретился с мэром города Глендейл Ара Наджаряном
16 сентября Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян встретился с мэром города Глендейл Ара Наджаряном.
Приветствуя мэра, Главный уполномоченный высоко оценил эффективную деятельность мэрии Глендейла во благо армянской общины, а также в деле развития армяно-американских отношений.
В ходе встречи собеседники обсудили сотрудничество между городами-побратимами Глендейл–Капан и Глендейл–Гюмри, предстоящие совместные проекты, а также ряд вопросов, касающихся армянской общины Глендейла и взаимодействия Армении с диаспорой.