ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի հինգերորդ օրը մեկնարկել է «Իմ համայնքը» խորագրով քննարկմամբ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի հինգերորդ օրը մեկնարկել է «Իմ համայնքը» խորագրով քննարկմամբ։ Աշխատաժողովի ընթացքում ծրագրի մասնակիցները հատուկ պերզենտացիաներով ներկայացրել են իրենց համայնքները՝ անդրադառնալով համայնքային աշխատանքի փորձին, ձեռքբերումներին և առկա մարտահրավերներին։
Օրվա երկրորդ կեսին երիտասարդ դեսպաններն այցելել են ՀՀ Ազգային ժողով, որտեղ հանդիպել են Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանին, ինչպես նաև Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ռուստամ Բաքոյանին։ Հանդիպումների ընթացքում մասնակիցներին ներկայացվել են խորհրդարանական կառավարման սկզբունքները, հանձնաժողովների գործունեության առանձնահատկությունները և այդ գործընթացներում երիտասարդների ու սփյուռքի ներգրավվածության հնարավորությունները։

Пятый день программы «Молодой посол Диаспоры» Офиса главного уполномоченного по делам Диаспоры РА начался с дискуссии под названием «Моя община»
Пятый день программы «Молодой посол Диаспоры» Офиса главного уполномоченного по делам Диаспоры РА начался с дискуссии под названием «Моя община». В ходе семинара участники программы представили специальные презентации о своих общинах, затронув опыт общинной работы, достижения и существующие вызовы.
Во второй половине дня молодые послы посетили Национальное собрание Республики Армения, где встретились с председателем Постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта Сисаком Габриеляном, а также с заместителем председателя Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам Рустамом Багояном. В ходе встреч участникам были представлены принципы парламентского управления, особенности деятельности комиссий и возможности вовлечения молодежи и диаспоры в эти процессы.