«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի շրջանակներում շարունակվում են կրթական և ճանաչողական միջոցառումները
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի շրջանակներում շարունակվում են կրթական և ճանաչողական միջոցառումները, որոնք նպատակ ունեն զարգացնել երիտասարդների հմտությունները և խթանել նրանց ներգրավվածությունը Հայաստանի զարգացման գործընթացներում։
Ծրագրի մասնակիցները հնարավորություն են ունեցել լսելու Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի պրոֆեսոր, բիզնես թրեյներ և խորհրդատու Սերգեյ Թանթուշյանի «Համոզիչ հաղորդակցություն. ինչպե՞ս համոզել մյուսներին՝ ճանաչելով ինքդ քեզ» թեմայով դասախոսությունը։ Դասախոսության ընթացքում ներկայացվել են արդյունավետ հաղորդակցության գործիքներ, ինքնաճանաչման և առաջնորդական հմտությունների զարգացման մեթոդներ։
Երիտասարդ դեսպանները նաև հանդիպել են «reArmenia» հարթակի գործադիր տնօրեն Գևորգ Պողոսյանին։ «reArmenia՝ Հայաստանի հետ համագործակցության առաջին քայլը» թեմայով հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են հարթակի գործունեությունը, ծրագրերը և սփյուռքի ներգրավման հնարավորությունները։
Օրվա ավարտին երիտասարդ դեսպաններն այցելել են «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոն, որտեղ ծանոթացել են կենտրոնի գործունեությանը և զինվորների վերականգնողական ծրագրերին։

В рамках программы «Молодой посол диаспоры» продолжаются образовательные и познавательные мероприятия
В рамках программы «Молодой посол диаспоры», реализуемой Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры, продолжаются образовательные и познавательные мероприятия, направленные на развитие навыков молодежи и стимулирование их вовлеченности в процессы развития Армении.
Участники программы имели возможность прослушать лекцию профессора Американского университета Армении, бизнес-тренера и консультанта Сергея Тантушяна на тему «Убедительная коммуникация: как убедить других, познав самого себя». В ходе лекции были представлены инструменты эффективного общения, методы самопознания и развития лидерских навыков.
Молодые послы также встретились с исполнительным директором платформы reArmenia Геворгом Погосяном. В рамках встречи на тему «reArmenia: первый шаг к сотрудничеству с Арменией» были представлены деятельность платформы, ее программы и возможности вовлечения диаспоры.
В завершение дня молодые послы посетили реабилитационный центр «Zinvori Tun», где ознакомились с деятельностью центра и программами реабилитации военнослужащих.