«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի շրջանակներում շարունակվում են կրթական և ճանաչողական միջոցառումները
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի շրջանակներում շարունակվում են կրթական և ճանաչողական միջոցառումները, որոնք նպատակ ունեն զարգացնել երիտասարդների հմտությունները և խթանել նրանց ներգրավվածությունը Հայաստանի զարգացման գործընթացներում։
Ծրագրի մասնակիցները հնարավորություն են ունեցել լսելու Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի պրոֆեսոր, բիզնես թրեյներ և խորհրդատու Սերգեյ Թանթուշյանի «Համոզիչ հաղորդակցություն. ինչպե՞ս համոզել մյուսներին՝ ճանաչելով ինքդ քեզ» թեմայով դասախոսությունը։ Դասախոսության ընթացքում ներկայացվել են արդյունավետ հաղորդակցության գործիքներ, ինքնաճանաչման և առաջնորդական հմտությունների զարգացման մեթոդներ։
Երիտասարդ դեսպանները նաև հանդիպել են «reArmenia» հարթակի գործադիր տնօրեն Գևորգ Պողոսյանին։ «reArmenia՝ Հայաստանի հետ համագործակցության առաջին քայլը» թեմայով հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են հարթակի գործունեությունը, ծրագրերը և սփյուռքի ներգրավման հնարավորությունները։
Օրվա ավարտին երիտասարդ դեսպաններն այցելել են «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոն, որտեղ ծանոթացել են կենտրոնի գործունեությանը և զինվորների վերականգնողական ծրագրերին։

The educational and cultural activities continues for the Diaspora Youth Ambassadors
As part of the Diaspora Youth Ambassador program of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, a series of educational and cultural activities are underway to help young participants develop their skills and become more actively involved in Armenia’s development.
The ambassadors attended a lecture by Sergey Tantushyan, professor at the American University of Armenia, business trainer, and consultant, on “Persuasive Communication: How to Convince Others by First Knowing Yourself.” He introduced practical tools for effective communication, along with methods to strengthen self-awareness and leadership skills.
They also met with Gevorg Poghosyan, CEO of the reArmenia platform, who spoke on the topic “reArmenia: The First Step Toward Collaboration with Armenia.” The discussion highlighted the platform’s mission, programs, and the many opportunities it creates for diaspora engagement.
To end the day, the youth ambassadors visited the Zinvori Tun rehabilitation center, where they learned about the center’s activities and the recovery programs supporting soldiers.