«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագիրը շարունակվում է
«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցները հայրենիքում գտնվելու վերջին օրերի ընթացքում հնարավորություն են ունեցել ևս մեկ անգամ հանդիպելու Երիտասարդ առաջնորդների դպրոցի հիմնադիր-տնօրեն (2006-2016), Երևանի պետական համալսարանի ռազմավարական հաղորդակցության մագիստրոսական ծրագրի ղեկավար Արտակ Շաքարյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ապագա նախաձեռնությունները։
Օրվա երկրորդ կեսին երիտասարդ դեսպանները մասնակցել են «Կառավարում, որոշումների կայացում» թեմայով դասախոսության, որը վարել է Անդրե Վարդան-Պօղոսեանը։ Դասախոսության ընթացքում ներկայացվել են կառավարման ժամանակակից մոտեցումները, ինչպես նաև բարդ ու անորոշ իրավիճակներում արդյունավետ որոշումներ կայացնելու մեթոդները։
Օրվա ավարտին ծրագրի մասնակիցներն այցելել են Հայաստանի ազգային պատկերասրահ և Սարյանի տուն-թանգարան՝ ծանոթանալու հայկական և համաշխարհային մշակութային արժեքներին։

Программа «Молодой посол Диаспоры» продолжается
В последние дни пребывания на родине участники программы «Молодой посол диаспоры» вновь встретились с Артаком Шакаряном — основателем и директором Школы молодых лидеров (2006–2016), руководителем магистерской программы по стратегическим коммуникациям Ереванского государственного университета. В ходе встречи были обсуждены будущие инициативы.
Во второй половине дня молодые послы приняли участие в лекции Андре Вардан-Погосяна на тему «Управление и принятие решений». В рамках лекции были представлены современные подходы к управлению, а также методы принятия эффективных решений в сложных и неопределённых ситуациях.
В завершение дня участники программы посетили Национальную галерею Армении и Дом-музей Сарьяна, где познакомились с армянскими и мировыми культурными ценностями.