«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագիրը շարունակվում է
«Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցները հայրենիքում գտնվելու վերջին օրերի ընթացքում հնարավորություն են ունեցել ևս մեկ անգամ հանդիպելու Երիտասարդ առաջնորդների դպրոցի հիմնադիր-տնօրեն (2006-2016), Երևանի պետական համալսարանի ռազմավարական հաղորդակցության մագիստրոսական ծրագրի ղեկավար Արտակ Շաքարյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ապագա նախաձեռնությունները։
Օրվա երկրորդ կեսին երիտասարդ դեսպանները մասնակցել են «Կառավարում, որոշումների կայացում» թեմայով դասախոսության, որը վարել է Անդրե Վարդան-Պօղոսեանը։ Դասախոսության ընթացքում ներկայացվել են կառավարման ժամանակակից մոտեցումները, ինչպես նաև բարդ ու անորոշ իրավիճակներում արդյունավետ որոշումներ կայացնելու մեթոդները։
Օրվա ավարտին ծրագրի մասնակիցներն այցելել են Հայաստանի ազգային պատկերասրահ և Սարյանի տուն-թանգարան՝ ծանոթանալու հայկական և համաշխարհային մշակութային արժեքներին։

The Diaspora Youth Ambassador Program continues
During the last days of their stay in Armenia, the Diaspora Youth Ambassadors had another opportunity to meet with Artak Shakaryan, founder and former director of the School for Young Leaders (2006–2016) and Head of the Master's Program on Strategic Communication at Yerevan State University to discuss upcoming initiatives.
In the afternoon, they took part in a lecture on Governance and Decision-Making led by André Vartan-Boghossian. The session explored modern approaches to governance as well as methods for making effective decisions in complex and uncertain situations.
To conclude the day, participants visited the National Gallery of Armenia and the Martiros Saryan House-Museum, where they explored Armenian and global cultural heritage.