Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Իտալիայում Սփյուռքի գործերի հանձնակատար Սարո Խոդավերդիին
Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Իտալիայում Սփյուռքի գործերի հանձնակատար Սարո Խոդավերդիին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Իտալիայի հայ համայնքի առկա խնդիրները, դրանց լուծման հնարավոր ուղիները, ինչպես նաև համայնքային կյանքի ակտիվացման և սփյուռքահայ կառույցների միջև համագործակցության խորացման հեռանկարները։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել Սարո Խոդավերդիի գործունեությունը՝ ուղղված համայնքային կապերի ամրապնդմանը և Հայաստան-սփյուռք համագործակցության զարգացմանը՝ ընդգծելով նման նախաձեռնությունների շարունակականության կարևորությունը։

Заре Синанян принял уполномоченного по делам диаспоры в Италии Саро Ходаверди
13 октября Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял уполномоченного по делам диаспоры в Италии Саро Ходаверди.
В ходе встречи стороны обсудили существующие проблемы армянской общины Италии, возможные пути их решения, а также перспективы активизации общинной жизни и углубления сотрудничества между структурами армянской диаспоры.
Заре Синанян высоко оценил деятельность Саро Ходаверди, направленную на укрепление связей внутри общины и развитие сотрудничества между Арменией и диаспорой, подчеркнув важность продолжения подобных инициатив.