ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին
17 Հոկրեմբերի 2025
Հոկտեմբերի 17-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում փորձի փոխանակման և համատեղ ուսումնասիրությունների իրականացման հնարավորությունները։
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է Հայաստանի և Քուվեյթի միջև հարաբերությունների խորացման անհրաժեշտությունը՝ պատրաստակամություն հայտնելով շարունակել համագործակցությունը փոխայցերի և համատեղ նախաձեռնությունների միջոցով։
Քննարկվել են նաև Քուվեյթում գործող հայ համայնքի գործունեությանը և համագործակցության նոր ուղղությունների բացմանը վերաբերող հարցեր։
Դեսպան Ալ-Օրայֆանին բարձր է գնահատել Քուվեյթում հայ համայնքի և ՀՀ դեսպանության արդյունավետ համագործակցությունը՝ ընդգծելով, որ իր գործունեության ընթացքում կձգտի առավել զարգացնել Հայաստան-Քուվեյթ գործընկերությունը և նոր ծրագրերի հիմք ստեղծել։

High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia Zareh Sinanyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Kuwait to Armenia, Mohammad Tareq Al
17 October 2025
On October 17, High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia Zareh Sinanyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Kuwait to Armenia, Mohammad Tareq Ali Al-Oraifan.
During the meeting, the parties discussed ways to further strengthen bilateral relations, exchange experiences in areas of mutual interest, and explore opportunities for joint research and initiatives.
Mr. Sinanyan highlighted the importance of deepening ties between Armenia and Kuwait and reaffirmed his readiness to continue cooperation through reciprocal visits and joint projects.
The conversation also touched upon the activities of the Armenian community in Kuwait and prospects for expanding collaboration in new areas.
Ambassador Al-Oraifan praised the effective cooperation between the Armenian community in Kuwait and the Embassy of Armenia, emphasizing his commitment to further advancing Armenia–Kuwait relations and fostering new initiatives during his tenure.