Զարեհ Սինանյանը ընդունել է «Հայկական առողջապահական միջազգային ցուցահանդես»-ի կազմակերպիչներ՝ Ավետիս Ավետիսյանին և Արմեն Նիազյանին
17 Հոկրեմբերի 2025
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հոկտեմբերի 17-ին ընդունել է «Հայկական առողջապահական միջազգային ցուցահանդես»-ի (Armenian International Healthcare EXPO 2025) կազմակերպիչներ՝ Ավետիս Ավետիսյանին և Արմեն Նիազյանին։
Հյուրերը Գլխավոր հանձնակատարին են ներկայացրել 2025 թ. նոյեմբերի 27-30-ը Երևանում՝ «Meridian Expo and Event Center» համալիրում կայանալիք հայկական առողջապահական միջազգային ցուցահանդեսի նպատակներն ու առաջնահերթությունները։
Միջոցառման նպատակն է մեկ հարթակում համախմբել անվանի հայ և օտարերկրյա ոլորտի մասնագետների ու կազմակերպությունների, դիրքավորել Երևանը և Հայաստանը որպես տարածաշրջանի առողջապահական և հարակից ոլորտների խոշորագույն կենտրոն։
Չորս օրերի ընթացքում ցուցահանդեսում ներկայացված կլինեն առողջապահական, ապահովագրական, ֆինանսաբանկային, լիզինգային, սննդի արտադրության և մատակարարման, զբոսաշրջային, ՏՏ և արհեստական բանականության, սպորտային, առողջ ապրելակերպի և ոլորտային այլ ուղղություններ ներկայացնող կազմակերպություններ։
EXPO-ի շրջանակում կանցկացվի նաև «Yerevan Pain Days» միջազգային առողջապահական արշավը, որը կհամախմբի ոլորտի առաջատարներին՝ աշխարհի 52-ից ավելի երկրներից։ Կանցկացվեն գիտաժողովներ, թեմատիկ սեմինարներ, ՇՄԶ դասընթացներ և B2B հանդիպումներ։
Գլխավոր հանձնակատարը բարձր է գնահատել նախաձեռնությունը և ընդգծել Հայաստանի որպես տարածաշրջանում առողջապահական կենտրոն դառնալու տեսլականի, ինչպես նաև ՀՀ առողջապահության ոլորտի զարգացման հարցում սփյուռքահայ մասնագետների ներգրավվածության կարևորությունը։

Zareh Sinanyan received the organizers of the Armenian International Healthcare EXPO 2025, Avetis Avetisyan and Armen Niazian
17 October 2025
On October 17, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, received the organizers of the Armenian International Healthcare EXPO 2025, Avetis Avetisyan and Armen Niazian.
The guests presented to the High Commissioner the objectives and priorities of the upcoming Armenian International Healthcare EXPO, which will take place on November 27–30, 2025, at the Meridian Expo and Event Center in Yerevan.
The event aims to bring together leading Armenian and international professionals and organizations in one venue, positioning Yerevan and Armenia as a major regional hub for healthcare and related industries.
Over four days, the exhibition will feature companies representing a wide range of sectors, including healthcare, insurance, banking and finance, leasing, food production and supply, tourism, information technologies and artificial intelligence, sports, healthy lifestyle, and other related fields.
As part of the EXPO, the “Yerevan Pain Days” international medical campaign will also take place, bringing together top experts from more than 52 countries. The program will include conferences, thematic seminars, CME trainings, and B2B meetings.
The High Commissioner commended the initiative, emphasizing both Armenia’s vision of becoming a regional healthcare center and the crucial role of diaspora professionals in advancing the country’s healthcare system.