Գլխավոր հանձնակատարի այցը Գյումրու «Տիրամայր Հայաստանի երիտասարդական կենտրոն»
Հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Գյումրու «Տիրամայր Հայաստանի երիտասարդական կենտրոն»-ի նորակառույց շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը։
Միջոցառմանը ներկա էին նաև տեղական և միջազգային հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, բարերարներ:
«Տիրամայր Հայաստանի երիտասարդական կենտրոն»-ը նպատակ ունի խթանելու երիտասարդների կրթական, մշակութային և սոցիալական զարգացումը։ Կենտրոնում իրականացվում են տարաբնույթ ծրագրեր, որոնք միտված են երիտասարդների կարողությունների զարգացմանը, ստեղծագործական փորձի փոխանակմանը և մասնագիտական հմտությունների ձևավորմանը։ Կենտրոնում գործում է նաև արհեստի դպրոց։
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը շրջայց է կատարել կենտրոնի նորակառույց շենքում, ծանոթացել պայմաններին և կենտրոնի գործունեությանը։

High Commissioner՛s visit to the Our Lady of Armenia Youth Center in Gyumri
On October 23, High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia Zareh Sinanyan attended the official opening ceremony of the newly constructed building of the Our Lady of Armenia Youth Center in Gyumri.
The event brought together representatives of local and international NGOs, as well as benefactors and community members.
The Our Lady of Armenia Youth Center is dedicated to fostering the educational, cultural, and social development of young people. It implements a wide range of programs aimed at nurturing youth potential, encouraging creative exchange, and developing professional skills. The Center also operates a vocational school.
During his visit, High Commissioner Zareh Sinanyan toured the new facilities and learned more about the Center’s ongoing initiatives and programs.