Գլխավոր հանձնակատարի այցը Գյումրու «Տիրամայր Հայաստանի երիտասարդական կենտրոն»
Հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Գյումրու «Տիրամայր Հայաստանի երիտասարդական կենտրոն»-ի նորակառույց շենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը։
Միջոցառմանը ներկա էին նաև տեղական և միջազգային հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, բարերարներ:
«Տիրամայր Հայաստանի երիտասարդական կենտրոն»-ը նպատակ ունի խթանելու երիտասարդների կրթական, մշակութային և սոցիալական զարգացումը։ Կենտրոնում իրականացվում են տարաբնույթ ծրագրեր, որոնք միտված են երիտասարդների կարողությունների զարգացմանը, ստեղծագործական փորձի փոխանակմանը և մասնագիտական հմտությունների ձևավորմանը։ Կենտրոնում գործում է նաև արհեստի դպրոց։
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը շրջայց է կատարել կենտրոնի նորակառույց շենքում, ծանոթացել պայմաններին և կենտրոնի գործունեությանը։

Визит главного уполномоченного в Молодёжный центр «Богоматери Армении» в Гюмри
23 октября главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял участие в торжественной церемонии открытия нового здания Молодёжного центра «Богоматери Армении» в Гюмри.
На мероприятии присутствовали также представители местных и международных общественных организаций, благотворители.
Молодёжный центр «Богоматери Армении» призван содействовать образовательному, культурному и социальному развитию молодёжи. В центре реализуются разнообразные программы, направленные на развитие потенциала молодых людей, обмен творческим опытом и формирование профессиональных навыков. При центре также функционирует ремесленная школа.
Главный уполномоченный Заре Синанян ознакомился с условиями и деятельностью центра, совершив обход нового здания.