Զարեհ Սինանյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այցելել է «Խորեն և Շուշանիկ Ավետիսյան» դպրոց-կրթահամալիր
18 Նոյեմբերի 2025
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այցելել է Մալաթիա–Սեբաստիա վարչական շրջանում գտնվող «Խորեն և Շուշանիկ Ավետիսյան» դպրոց-կրթահամալիր, որը հիմնադրվել է AMAA բարեգործական հասարակական կազմակերպության կողմից։
Վարչապետը՝ ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի, ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի և AMAA-ի Հայաստանի գրասենյակի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ, շրջայց է կատարել դպրոցում, ծանոթացել կրթական գործընթացին, ենթակառուցվածքներին և ստեղծված պայմաններին։
Այցի շրջանակում վարչապետին է ներկայացվել նաև կազմակերպության կողմից Վարդենիսում նմանօրինակ ժամանակակից կրթական հաստատության կառուցման նախագիծը։

Заре Синанян вместе с премьер-министром РА Николом Пашиняном посетил школу - образовательный комплекс «Хорен и Шушаник Аветисян»
18 Ноября 2025
Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян вместе с премьер-министром РА Николом Пашиняном посетил школу - образовательный комплекс «Хорен и Шушаник Аветисян», расположенный в административном районе Малатия–Себастия и основанный благотворительной общественной организацией AMAA.
Премьер-министру, которого сопровождали главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян, министр образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян, а также представители армянского офиса AMAA, провели экскурсию по школе, представили образовательный процесс, инфраструктуру и созданные условия.
В рамках визита премьер-министру также был представлен проект строительства аналогичного современного образовательного учреждения в Варденисе, осуществляемого организацией.