Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀԲԸՄ փոխնախագահ, Հայկական վիրտուալ համալսարանի հիմնադիր նախագահ և «HyeConnect» նախագծի համահիմնադիր Երվանդ Զորյանին
19 Նոյեմբերի 2025
Նոյեմբերի 19-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀԲԸՄ փոխնախագահ, Հայկական վիրտուալ համալսարանի հիմնադիր նախագահ և «HyeConnect» նախագծի համահիմնադիր Երվանդ Զորյանին, ինչպես նաև «HyeConnect» նախագծի ղեկավար Մերի Պետրոսյանին։
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը ներկայացրել են նախագծի ստեղծման պատմությունը, նպատակներն ու hyeconnect.org սոցիալական հարթակի հնարավորությունները։
hyeconnect.org հարթակը հնարավորություն է տալիս աշխարհասփյուռ հայությանը ստեղծել կապեր, իրականացնել համատեղ ծրագրեր և ձևավորել մասնագիտական խմբեր։
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և նախագծի թիմի համագործակցության նշանակությունը, ինչպես նաև գրասենյակի դերը նախագծի հանրահռչակման գործընթացում։

Заре Синанян принял вице-президента ВБС, основателя и президента АВК, а также соучредителя проекта «HyeConnect» Ерванда Зоряна
19 Ноября 2025
19 ноября Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял вице-президента ВБС, основателя и президента АВК, а также соучредителя проекта «HyeConnect» Ерванда Зоряна и руководителя проекта «HyeConnect» Мери Петросян.
В ходе встречи гости представили историю создания проекта, его цели, а также возможности социальной платформы hyeconnect.org.
Платформа hyeconnect.org предоставляет армянам по всему миру инструменты для установления связей, реализации совместных инициатив и формирования профессиональных сообществ.
В рамках обсуждения была подчеркнута важность сотрудничества между Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры и командой проекта, а также ключевая роль Офиса в продвижении и популяризации данной инициативы.