Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀԲԸՄ փոխնախագահ, Հայկական վիրտուալ համալսարանի հիմնադիր նախագահ և «HyeConnect» նախագծի համահիմնադիր Երվանդ Զորյանին
19 Նոյեմբերի 2025
Նոյեմբերի 19-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀԲԸՄ փոխնախագահ, Հայկական վիրտուալ համալսարանի հիմնադիր նախագահ և «HyeConnect» նախագծի համահիմնադիր Երվանդ Զորյանին, ինչպես նաև «HyeConnect» նախագծի ղեկավար Մերի Պետրոսյանին։
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը ներկայացրել են նախագծի ստեղծման պատմությունը, նպատակներն ու hyeconnect.org սոցիալական հարթակի հնարավորությունները։
hyeconnect.org հարթակը հնարավորություն է տալիս աշխարհասփյուռ հայությանը ստեղծել կապեր, իրականացնել համատեղ ծրագրեր և ձևավորել մասնագիտական խմբեր։
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և նախագծի թիմի համագործակցության նշանակությունը, ինչպես նաև գրասենյակի դերը նախագծի հանրահռչակման գործընթացում։

Zareh Sinanyan received Yervant Zorian, AGBU Vice President, AVC Founding President and Co-founder of the HyeConnect project
19 November 2025
On November 19, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, received Yervant Zorian, AGBU Vice President, AVC Founding President and Co-founder of the HyeConnect project, along with HyeConnect project manager Meri Petrosyan.
During the meeting, the guests presented the history behind the project’s creation, its goals, and the key features of the hyeconnect.org social platform.
The hyeconnect.org platform enables Armenians worldwide to build connections, implement joint initiatives, and form professional communities.
The discussion also highlighted the importance of cooperation between the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs and the project team, as well as the Office’s role in supporting the platform’s outreach and public engagement efforts.