Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում։
Աշխատանքային այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատարը Կալիֆոռնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում այցելել է Հայ-ամերիկյան թանգարան և մշակութային կենտրոն՝ ծանոթանալու շինարարական և այլ ընթացիկ աշխատանքներին։ Թանգարանի գլխավոր ճարտարապետի և խորհրդի անդամների ուղեկցությամբ Զարեհ Սինանյանը շրջել է թանգարանի տարածքում, ծանոթացել նախագծին և ընթացիկ աշխատանքներին։
Գլխավոր հանձնակատարը թանգարանի ղեկավար կազմի նախաձեռնությամբ ստորագրել է թանգարանի պատվո այցելուների համար նախատեսված պատին՝ վերահաստատելով իր շարունակական աջակցությունը նախագծին և ընդգծելով դրա պատմամշակութային կարևորությունը։
Նույն օրը Զարեհ Սինանյանը հյուրընկալվել է «Wisenuts» փոդքասթի տաղավարում։ Զրույցի ընթացքում գլխավոր հանձնակատարը անդրադարձել է հայրենադարձության ընթացիկ միտումներին, ՀՀ կառավարության ռազմավարական առաջնահերթություններին, ինչպես նաև Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերին ու նախաձեռնություններին՝ ընդգծելով Հայաստան–սփյուռք կապերի ամրապնդման կարևորությունը։

Заре Синанян находится с рабочим визитом в Соединённых Штатах Америки
Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян находится с рабочим визитом в Соединённых Штатах Америки.
В рамках визита Главный уполномоченный посетил Армяно-американский музей и культурный центр в Глендейле, штат Калифорния, где ему представили информацию о ходе строительства и текущих работах. В сопровождении главного архитектора музея и членов Совета Синанян осмотрел территорию, ознакомился с проектом и наблюдал за текущими этапами работ.
По приглашению руководства музея Главный уполномоченный оставил подпись на Почётной стене для выдающихся посетителей, вновь подтвердив свою неизменную поддержку проекту и подчеркнув его историческое и культурное значение.
В тот же день Синанян стал гостем подкаста «Wisenuts». В ходе беседы он рассказал о текущих тенденциях репатриации, стратегических приоритетах правительства Армении, а также о программах и инициативах Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры, подчеркнув важность укрепления связей между Арменией и Диаспорой.