Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում։
Աշխատանքային այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատարը Կալիֆոռնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում այցելել է Հայ-ամերիկյան թանգարան և մշակութային կենտրոն՝ ծանոթանալու շինարարական և այլ ընթացիկ աշխատանքներին։ Թանգարանի գլխավոր ճարտարապետի և խորհրդի անդամների ուղեկցությամբ Զարեհ Սինանյանը շրջել է թանգարանի տարածքում, ծանոթացել նախագծին և ընթացիկ աշխատանքներին։
Գլխավոր հանձնակատարը թանգարանի ղեկավար կազմի նախաձեռնությամբ ստորագրել է թանգարանի պատվո այցելուների համար նախատեսված պատին՝ վերահաստատելով իր շարունակական աջակցությունը նախագծին և ընդգծելով դրա պատմամշակութային կարևորությունը։
Նույն օրը Զարեհ Սինանյանը հյուրընկալվել է «Wisenuts» փոդքասթի տաղավարում։ Զրույցի ընթացքում գլխավոր հանձնակատարը անդրադարձել է հայրենադարձության ընթացիկ միտումներին, ՀՀ կառավարության ռազմավարական առաջնահերթություններին, ինչպես նաև Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերին ու նախաձեռնություններին՝ ընդգծելով Հայաստան–սփյուռք կապերի ամրապնդման կարևորությունը։

Zareh Sinanyan is on a working visit to the United States of America
Zareh Sinanyan, High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, is on a working visit to the United States of America.
As part of the visit, the High Commissioner toured the Armenian American Museum and Cultural Center in Glendale, California, where he was briefed on the construction progress and ongoing developments. Accompanied by the museum’s lead architect and members of the Board, Mr. Sinanyan walked through the site, familiarized himself with the project, and observed the current stages of work.
At the invitation of the museum’s leadership, the High Commissioner signed the museum’s Honor Wall for distinguished visitors, reaffirming his continuous support for the project and emphasizing its historical and cultural significance.
On the same day, Mr. Sinanyan was hosted at the WiseNuts podcast studio. During the conversation, he spoke about current trends in repatriation, the strategic priorities of the Government of Armenia, and the programs and initiatives of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, highlighting the importance of strengthening Armenia–Diaspora relations.