«իԳործ» ծրագրի 2025-2026 թվականների մասնակիցները շարունակում են իրենց ճանաչողական այցերը ՀՀ տարբեր մարզեր
22 Դեկտեմբերի 2025
«իԳործ» ծրագրի 2025-2026 թվականների մասնակիցները շարունակում են իրենց ճանաչողական այցերը ՀՀ տարբեր մարզեր։
Տարվա վերջին այցի շրջանակում մասնակիցներն այցելել են Մուղնու Սբ. Գևորգ եկեղեցի, Սաղմոսավանք, ինչպես նաև շրջայց կատարել «Ոսկեվազ» գինու գործարանում։
«իԳործ» ծրագիրը սփյուռքահայ մասնագետներին հնարավորություն է տալիս մեկ տարի աշխատելու Հայաստանի պետական համակարգում և իրենց նեդրումն ունենալու երկրի զարգացման գործում:

Участники программы «iGorts» 2025–2026 годов продолжают свои ознакомительные поездки по различным регионам Армении
22 Декабря 2025
Участники программы «iGorts» 2025–2026 годов продолжают свои ознакомительные поездки по различным регионам Армении.
Во время последней поездки участники посетили церковь Святого Геворга в Мугни, монастырь Сагмосаванк, а также побывали в винодельне «Воскеваз».
Программа «iGorts» предоставляет специалистам из диаспоры возможность на один год присоединиться к государственной системе Армении и вносить вклад в развитие страны.