Զարեհ Սինանյանը ընդունել է ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի (UNHCR) հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ Մոնիկա Սանդրիին
08 Հունվարի 2026
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հունվարի 8-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի (UNHCR) հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ Մոնիկա Սանդրիին:
Զարեհ Սինանյանը ողջունել է Մոնիկա Սանդրիին և կարևորել ՄԱԿ ՓԳՀ հայաստանյան գրասենյակի գործունեությունը, ընդգծելով համագործակցության ամրապնդման և խորացման անհրաժեշտությունը:
Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է Գրասենյակի առաջնահերթություններն ու ծրագրերը, մասնավորապես հայրենադարձության խթանման ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումներն ու նախաձեռնությունները:
Մոնիկա Սանդրին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և վերահաստատել գրասենյակի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու սերտ համագործակցությունը Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի հետ:
Կողմերը բարձր են գնահատել Հայաստանի և ՄԱԿ ՓԳՀ միջև ձևավորված սերտ և արդյունավետ փոխգործակցությունը, ինչպես նաև քննարկել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Zareh Sinanyan received Monica Sandri, the representative of the UN Refugee Agency (UNHCR) in Armenia
08 January 2026
On January 8, Zareh Sinanyan, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, received Monica Sandri, the representative of the UN Refugee Agency (UNHCR) in Armenia.
Zareh Sinanyan welcomed Monica Sandri and highlighted the importance of UNHCR’s work in Armenia, emphasizing the need to strengthen and deepen cooperation.
During the meeting, the High Commissioner presented the Office’s priorities and programs, in particular initiatives and measures aimed at promoting repatriation.
Monica Sandri expressed her gratitude for the warm welcome and reaffirmed UNHCR's commitment to continuing close cooperation with the High Commissioner for Diaspora Affairs.
Both sides highly valued the strong and effective collaboration between Armenia and UNHCR and discussed a number of issues of mutual interest.