Զարեհ Սինանյանն ընդունել է «Գրին Ռոք» ընկերության և «Գրին Ռոք» հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է «Գրին Ռոք» ընկերության և «Գրին Ռոք» հիմնադրամի ներկայացուցիչներին։
Հյուրերը Գլխավոր հանձնակատարին ներկայացրել են հիմնադրամի կողմից իրականացվող ծրագրերը, որոնք միտված են Դիլիջանում զբոսաշրջության, կրթության և ենթակառուցվածքների զարգացմանը։
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Դիլիջանում հիմնադրամի կողմից գործարկված Apicius Armenia հյուրընկալության միջազգային դպրոցի գործունեությանը։
Քննարկվել են սփյուռքահայերի ներգրավվածության, ինչպես նաև համատեղ կրթական և մշակութային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։

Заре Синанян принял представителей компании Green Rock и фонда Green Rock Foundation
11 февраля Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял представителей компании Green Rock и фонда Green Rock Foundation.
Гости представили Главному уполномоченному программы, реализуемые фондом, которые направлены на развитие туризма, образования и инфраструктуры в Дилижане.
В частности, была затронута деятельность международной школы гостеприимства Apicius Armenia, действующей в Дилижане по инициативе фонда.
Стороны обсудили возможности вовлечения представителей армянской диаспоры, а также реализации совместных образовательных и культурных программ.