Զարեհ Սինանյանն ընդունել է «Գրին Ռոք» ընկերության և «Գրին Ռոք» հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է «Գրին Ռոք» ընկերության և «Գրին Ռոք» հիմնադրամի ներկայացուցիչներին։
Հյուրերը Գլխավոր հանձնակատարին ներկայացրել են հիմնադրամի կողմից իրականացվող ծրագրերը, որոնք միտված են Դիլիջանում զբոսաշրջության, կրթության և ենթակառուցվածքների զարգացմանը։
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Դիլիջանում հիմնադրամի կողմից գործարկված Apicius Armenia հյուրընկալության միջազգային դպրոցի գործունեությանը։
Քննարկվել են սփյուռքահայերի ներգրավվածության, ինչպես նաև համատեղ կրթական և մշակութային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։

Zareh Sinanyan received representatives of Green Rock Company and the Green Rock Foundation
On February 11, Zareh Sinanyan, High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, received representatives of Green Rock Company and the Green Rock Foundation.
The representatives presented the Foundation’s ongoing programs aimed at the development of tourism, education, and infrastructure in Dilijan.
In particular, the parties discussed the activities of Apicius Armenia, an international hospitality school established by the Foundation in Dilijan.
The meeting also addressed opportunities for engaging Diaspora Armenians, as well as prospects for implementing joint educational and cultural programs.