Ապրիլի 29-ին Զարեհ Սինանյանը Նիցցայում հանդիպել է Կոտ դը Ազուրում Սփյուռքի գործերի հանձնակատար Վահագն Մովսեսյանի, Մշակույթի և արվեստի միջազգային համարգման խորհրդի նախագահ Կիրկոր Աժդերհանյանի, Կոտ դը Ազուրի հայկական ասոցիացիաների համակարգող խորհրդի ղեկավարության, խորհրդին մաս կազմող միությունների ներկայացուցիչների, ինչպես նաև Նիցցայի քաղաքային խորհրդի մի շարք նորընտիր անդամների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համայնքային կյանքի ակտիվացման, երիտասարդների ներգրավման, ինչպես նաև Հայաստան–Սփյուռք գործակցության ընդլայնման հնարավորություններին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Հաջորդ օրը Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցել է Արվեստի և մշակույթի ֆրանս-հայկական կենտրոնի կողմից կազմակերպված մշակութային միջոցառմանը։
Երեկոյի ընթացքում երաժշտական կատարումներով հանդես են եկել ճանաչված արվեստագետներ՝ կոմպոզիտոր, դաշնակահար Արթուր Ահարոնյանը, սոպրանո Շուշիկ Բարսումյանը, ջութակահար և խմբավար Հայկ Դավթյանը, ինչպես նաև կոմպոզիտոր և կլառնետահար Պիեր Դուտրիոնը։
Միջոցառումը համախմբել է արվեստասերների և բազմաթիվ հանդիսատեսների՝ ստեղծելով հայ-ֆրանսիական մշակութային երկխոսության յուրահատուկ միջավայր։

Заре Синанян находится во Франции с рабочим визитом
29 апреля в Ницце Заре Синанян встретился с уполномоченным по делам диаспоры в регионе Кот-д’Азур Ваагном Мовсесяном, председателем Международного координационного совета по культуре и искусству Крикором Аждерханяном, руководством Координационного совета армянских ассоциаций Кот-д’Азура, представителями входящих в совет организаций, а также с рядом новоизбранных членов муниципального совета Ниццы.
В ходе встречи были обсуждены вопросы активизации общественной жизни, вовлечения молодежи, а также расширения сотрудничества Армения–Диаспора.
На следующий день Главный уполномоченный принял участие в культурном мероприятии, организованном Франко-армянским центром искусства и культуры.
В течение вечера с музыкальными выступлениями выступили известные деятели искусства: композитор и пианист Артур Агаронян, сопрано Шушик Барсумян, скрипач и дирижёр Айк Давтян, а также композитор и кларнетист Пьер Дутрион.
Мероприятие объединило ценителей искусства и многочисленных зрителей, создав уникальную атмосферу армяно-французского культурного диалога.