Մայիսի 9-ին աշխատանքային այցի շրջանակում Գլենդել քաղաքում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի Արևմտյան տարածաշրջանի տնօրեն Դեյվիդ Օջակյանի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կազմակերպության գործունեությանն ու ընթացիկ ծրագրերին առնչվող հարցեր։ Կողմերն առանձնակի անդրադարձ են կատարել 2026 թվականի Advocacy Summit Scholarship ծրագրին, որը կայացել է ապրիլին և համախմբել շուրջ 130 ուսանողի։
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Հայաստան–Սփյուռք համագործակցության խորացմանը, Հայաստանի հետ կապերի ամրապնդմանն ու համատեղ նախաձեռնությունների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Զարեհ Սինանյանը վերահաստատել է Գրասենյակի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համագործակցությունը սփյուռքի այն կազմակերպությունների և անհատների հետ, որոնք պատրաստ են ներդրում ունենալ Հայաստանի հզորացման գործում։
Քննարկման առանցքում եղել են նաև հայրենադարձության քաղաքականության գործիքակազմը, երիտասարդական նախաձեռնությունների խթանումը և Սփյուռքի ներուժի առավել արդյունավետ ներգրավումը Հայաստանի զարգացման գործընթացներում։

Заре Синанян находится с рабочим визитом в США
9 мая в рамках рабочего визита в городе Глендейл Заре Синанян встретился с делегацией во главе с Давидом Оджакяном, директором западного региона Армянской ассамблеи Америки.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности организации и текущих программ. Стороны уделили особое внимание программе Advocacy Summit Scholarship 2026, состоявшейся в апреле и объединившей около 130 студентов.
Стороны также обсудили вопросы, связанные с углублением сотрудничества Армения–Диаспора, укреплением связей с Арменией и реализацией совместных инициатив.
Заре Синанян подтвердил готовность Офиса продолжать сотрудничество с организациями и представителями диаспоры, готовыми внести вклад в укрепление Армении.
Также были обсуждены вопросы репатриации, поддержки молодежных инициатив и более эффективного вовлечения потенциала Диаспоры в процессы развития Армении.