Մայիսի 9-ին աշխատանքային այցի շրջանակում Գլենդել քաղաքում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի Արևմտյան տարածաշրջանի տնօրեն Դեյվիդ Օջակյանի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կազմակերպության գործունեությանն ու ընթացիկ ծրագրերին առնչվող հարցեր։ Կողմերն առանձնակի անդրադարձ են կատարել 2026 թվականի Advocacy Summit Scholarship ծրագրին, որը կայացել է ապրիլին և համախմբել շուրջ 130 ուսանողի։
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Հայաստան–Սփյուռք համագործակցության խորացմանը, Հայաստանի հետ կապերի ամրապնդմանն ու համատեղ նախաձեռնությունների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Զարեհ Սինանյանը վերահաստատել է Գրասենյակի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու համագործակցությունը սփյուռքի այն կազմակերպությունների և անհատների հետ, որոնք պատրաստ են ներդրում ունենալ Հայաստանի հզորացման գործում։
Քննարկման առանցքում եղել են նաև հայրենադարձության քաղաքականության գործիքակազմը, երիտասարդական նախաձեռնությունների խթանումը և Սփյուռքի ներուժի առավել արդյունավետ ներգրավումը Հայաստանի զարգացման գործընթացներում։

On May 9, as part of the visit, in Glendale, Zareh Sinanyan met with a delegation led by David Ojakian, Western Region Director of the Armenian Assembly of America.
During the meeting, the parties discussed the organization’s activities and ongoing programs. Particular attention was given to the 2026 Advocacy Summit Scholarship Program, which took place in April and brought together around 130 students.
They also discussed issues related to strengthening Armenia-Diaspora cooperation, deepening ties with Armenia, and implementing joint initiatives.
Zareh Sinanyan reaffirmed the Office’s readiness to continue cooperation with Diaspora organizations and individuals committed to contributing to the strengthening and development of Armenia.
The discussion also focused on repatriation policies and programs, the promotion of youth initiatives, and the more effective engagement of the Diaspora’s potential in Armenia’s development processes.