ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարն ընդունել է«Առաքելություն Հայաստան», «Կաթոլիկ օգնության ծառայություններ» և «Հայկական Կարիտաս» կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին
29 Մայիսի 2026
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մայիսի 29-ին ընդունել է «Առաքելություն Հայաստան» (Mission Armenia), «Կաթոլիկ օգնության ծառայություններ» (Catholic Relief Services) և «Հայկական Կարիտաս» (Armenian Caritas) կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին։
Հյուրերը Գլխավոր հանձնակատարին ներկայացրել են ՀՀ մարզերում սոցիալական բնակարանավորման ոլորտում իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև նմանատիպ ծրագրերի միջազգային հաջողված մոդելները։
Կազմակերպությունների ներկայացուցիչները կարևորել են միջազգային հաջողված փորձի՝ ՀՀ-ում ներդրման հնարավորությունը։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել ներկայացված նախաձեռնությունները և պատրաստակամություն հայտնել դրանց աջակցելու՝ ոլորտային այլ ներկայացուցիչների հետ քննարկումների ձևաչափով։

On May 29, RA High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan received representatives of Mission Armenia, Catholic Relief Services (CRS), and Armenian Caritas.
During the meeting, the guests presented the social housing programs being implemented in the regions of the Republic of Armenia, as well as successful international models of similar initiatives.
The representatives of the organizations emphasized the potential for introducing successful international best practices in the Republic of Armenia.
High Commissioner Zareh Sinanyan highly appreciated the presented initiatives and expressed readiness to support them through discussions with other relevant stakeholders in the field.