ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարը մասնակցել է Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) Կենտրոնական վարչության ընդհանուր պատգամավորական 30-րդ համաժողովին
29 Մայիսի 2026
Մայիսի 29-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) Կենտրոնական վարչության ընդհանուր պատգամավորական 30-րդ համաժողովին, որտեղ հանդես է եկել ողջույնի խոսքով։
Զարեհ Սինանյանն իր խոսքում կարևորել է կուսակցության բազմամյա դերակատարությունը սփյուռքահայ համայնքների համախմբման, ազգային ինքնության պահպանման, ինչպես նաև Հայաստան–Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում։ Գլխավոր հանձնակատարը նշել է, որ կուսակցությունը տարիներ շարունակ հանդես է եկել հստակ պետականամետ դիրքորոշմամբ և հայկական պետականության նկատմամբ նվիրվածությամբ, որոնց ազդեցությունն ու նշանակությունը զգալի են եղել նաև սփյուռքյան համայնքներում։
Համաժողովին մասնակցել են աշխարհի 15 երկրներից ժամանած ՌԱԿ-ի նախագահներ, փոխնախագահներ և ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև ՀՀ պետական մարմինների ներկայացուցիչներ։

RA High Commissioner for Diaspora Affairs participated in the 30th General Convention of the Central Executive of the Armenian Democratic Liberal Party (Ramgavar)
29 May 2026
On May 29, RA High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan participated in the 30th General Convention of the Central Executive of the Armenian Democratic Liberal Party (Ramgavar), where he delivered welcoming remarks.
In his remarks, Zareh Sinanyan highlighted the party’s longstanding contribution to the cohesion of Armenian Diaspora communities, the preservation of national identity, and the strengthening of Armenia–Diaspora relations. The High Commissioner noted that, throughout the years, the party has maintained a clear state-oriented position and a strong commitment to Armenian statehood, whose impact and significance have also been considerable across Diaspora communities.
The Assembly brought together presidents, vice presidents, and representatives of the Armenian Democratic Liberal Party from 15 countries, as well as representatives of state institutions of the Republic of Armenia.