Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ռամկավար Ազատական Կուսակցության (ՌԱԿ) 30-րդ Պատգամավորական ժողովի արդյունքներով նորընտիր Կենտրոնական վարչության անդամներին
05 Հունիսի 2026
Հունիսի 5-ին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ռամկավար Ազատական Կուսակցության (ՌԱԿ) 30-րդ Պատգամավորական ժողովի արդյունքներով նորընտիր Կենտրոնական վարչության անդամներին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան–Սփյուռք համագործակցությանն առնչվող օրակարգային թեմաներ։
ՌԱԿ ներկայացուցիչները վերահաստատել են իրենց անսակարկ պետականամետ դիրքորոշումը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի Հանրապետության սահմանների անձեռնմխելիությունը և պետականության ամրապնդումը հիմնարար արժեքներ են։ Նրանք կարևորել են ժողովրդի անվտանգ ու բարեկեցիկ կյանքը և պատրաստակամություն հայտնել շարունակելու և ընդլայնելու համագործակցությունը պետական կառույցների հետ։
Իր հերթին Զարեհ Սինանյանը կարևորել է ՌԱԿ-ի հանրային-քաղաքական գործընթացներում մոտեցման կառուցողականությունն ու նշանակությունը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև համայնքային, քաղաքական, տնտեսական և սոցիալական ոլորտներին վերաբերող հարցերի:

Zareh Sinanyan, met with the newly elected members of the Central Executive Board of the Armenian Democratic Liberal Party (Ramgavar), following the party’s 30th General Convention
05 June 2026
On June 5, High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, met with the newly elected members of the Central Executive Board of the Armenian Democratic Liberal Party (Ramgavar), following the party’s 30th General Convention.
The meeting focused on key issues related to Armenia–Diaspora cooperation.
Representatives of the Armenian Democratic Liberal Party reaffirmed their commitment to strengthening Armenian statehood, emphasizing that the inviolability of the Republic of Armenia’s borders and the consolidation of its state institutions remain fundamental priorities. They stressed the importance of ensuring a secure and prosperous future for the Armenian people and expressed their readiness to further develop cooperation with state institutions.
Zareh Sinanyan highlighted the constructive role and valuable contribution of the Armenian Democratic Liberal Party in public and political life.