Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ռամկավար Ազատական Կուսակցության (ՌԱԿ) 30-րդ Պատգամավորական ժողովի արդյունքներով նորընտիր Կենտրոնական վարչության անդամներին
05 Հունիսի 2026
Հունիսի 5-ին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ռամկավար Ազատական Կուսակցության (ՌԱԿ) 30-րդ Պատգամավորական ժողովի արդյունքներով նորընտիր Կենտրոնական վարչության անդամներին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան–Սփյուռք համագործակցությանն առնչվող օրակարգային թեմաներ։
ՌԱԿ ներկայացուցիչները վերահաստատել են իրենց անսակարկ պետականամետ դիրքորոշումը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի Հանրապետության սահմանների անձեռնմխելիությունը և պետականության ամրապնդումը հիմնարար արժեքներ են։ Նրանք կարևորել են ժողովրդի անվտանգ ու բարեկեցիկ կյանքը և պատրաստակամություն հայտնել շարունակելու և ընդլայնելու համագործակցությունը պետական կառույցների հետ։
Իր հերթին Զարեհ Սինանյանը կարևորել է ՌԱԿ-ի հանրային-քաղաքական գործընթացներում մոտեցման կառուցողականությունն ու նշանակությունը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև համայնքային, քաղաքական, տնտեսական և սոցիալական ոլորտներին վերաբերող հարցերի:

Заре Синанян провел встречу с членами Центрального правления партии «Рамкавар-Азатакан» (РАП), избранными по итогам 30-го Съезда депутатов партии
05 Июня 2026
5 июня главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян провел встречу с членами Центрального правления партии «Рамкавар-Азатакан» (РАП), избранными по итогам 30-го Съезда депутатов партии.
В ходе встречи были обсуждены актуальные вопросы сотрудничества Армения–Диаспора.
Представители РАП подтвердили свою неизменную государственническую позицию, подчеркнув, что неприкосновенность границ Республики Армения и укрепление государственности являются фундаментальными ценностями. Они отметили важность обеспечения безопасной и благополучной жизни народа, а также выразили готовность продолжать и расширять взаимодействие с государственными структурами.
В свою очередь Заре Синанян отметил значимость конструктивного подхода РАП и его роль в общественно-политических процессах.
Стороны также обменялись мнениями по вопросам, касающимся общинной, политической, экономической и социальной сфер.