Զարեհ Սինանյանն ընդունել է «Վրաստան» թերթի խմբագիր, հասարակական-քաղաքական գործիչ, Վրաստանի նախագահի նախկին խորհրդական, Թբիլիսիի պատվավոր քաղաքացի Վան Բայբուրթին
08 Հունիսի 2026
Հունիսի 8-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է «Վրաստան» թերթի խմբագիր, հասարակական-քաղաքական գործիչ, Վրաստանի նախագահի նախկին խորհրդական, Թբիլիսիի պատվավոր քաղաքացի Վան Բայբուրթին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-վրացական հարաբերություններին և տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։ Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև բազմոլորտ համագործակցության շարունակական զարգացումը։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Վրաստանի հայ համայնքի դերակատարությանը երկկողմ հարաբերությունների խորացման գործում, համայնքային կյանքի ակտիվացմանն ու տարածաշրջանային գործընթացների համատեքստում առկա մարտահրավերներին։
Կողմերը վերահաստատել են հայ-վրացական համագործակցության զարգացման և երկխոսության շարունակականության կարևորությունը։

Синанян принял редактора газеты «Грузия», общественно-политического деятеля, бывшего советника Президента Грузии и Почётного гражданина Тбилиси Вана Байбурда
08 Июня 2026
8 июня Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял редактора газеты «Грузия», общественно-политического деятеля, бывшего советника Президента Грузии и Почётного гражданина Тбилиси Вана Байбурда.
В ходе встречи были обсуждены ряд вопросов, касающихся армяно-грузинских отношений и региональных процессов. Собеседники подчеркнули важность дальнейшего развития многопрофильного сотрудничества между Арменией и Грузией.
Также была затронута роль армянской общины Грузии в углублении двусторонних отношений, активизации общественной жизни общины и существующих вызовах в контексте региональных процессов.