Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Հանուն համաշխարհային խաղաղության» Քարնեգի հիմնադրամի գիտնական Կարօ Փայլանի հետ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Հանուն համաշխարհային խաղաղության» Քարնեգի հիմնադրամի գիտնական Կարօ Փայլանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան–սփյուռք համագործակցության զարգացման հեռանկարները, այդ թվում՝ սփյուռքի ներուժի առավել արդյունավետ ներգրավման հնարավորությունները, ինչպես նաև համատեղ նախաձեռնությունների իրականացման ուղղությունները։
Զրուցակիցները ընդգծել են Հայաստանի և սփյուռքի միջև կապերի շարունակական ամրապնդման և ինստիտուցիոնալ համագործակցության խորացման կարևորությունը։

Zareh Sinanyan, met with Garo Paylan, Visiting Scholar with the Europe Program at the Carnegie Endowment for International Peace
On June 12, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, met with Garo Paylan, Visiting Scholar with the Europe Program at the Carnegie Endowment for International Peace.
During the meeting, the parties discussed prospects for advancing Armenia-Diaspora cooperation, including opportunities for more effectively harnessing the potential of the Armenian diaspora, as well as avenues for implementing joint initiatives.
The interlocutors underscored the importance of further strengthening ties between Armenia and the diaspora and deepening institutional cooperation.