Գլխավոր հանձնակատարն ընդունել է Հայաստանի Օքսֆորդի Շրջանավարտների Բիզնես Ակումբի խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Շաղիկյանին և Հայկ Կարապետյանին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանի Օքսֆորդի Շրջանավարտների Բիզնես Ակումբի (Oxford Alumni Business Club of Armenia – OABCA) խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Շաղիկյանին և ակումբի հիմնադիր խորհրդի անդամ Հայկ Կարապետյանին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2026 թվականի հոկտեմբերի 6-ին Երևանում կայանալիք Հայ-բրիտանական բիզնես համաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները, ինչպես նաև սփյուռքի ներուժի ներգրավման և Հայաստանի ու Միացյալ Թագավորության միջև տնտեսական ու գործարար կապերի զարգացման հնարավորությունները։
Կողմերը կարևորել են համաշխարհային հայկական ներուժի համախմբման, գիտելիքի և փորձի փոխանակման, ինչպես նաև միջազգային համագործակցության ընդլայնման նշանակությունը՝ ի նպաստ Հայաստանի տնտեսական զարգացման և մրցունակության բարձրացման։

Главный уполномоченный по делам диаспоры принял председателя правления Оксфордского бизнес-клуба выпускников Армении Александра Шагикяна и Айка Карапетяна
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян принял председателя правления Оксфордского бизнес-клуба выпускников Армении Александра Шагикяна и члена правления-учредителя клуба Айка Карапетяна.
В ходе встречи обсуждались подготовительные работы к Армяно-британскому бизнес-форуму, который состоится в Ереване 6 октября 2026 года, а также возможности привлечения потенциала диаспоры и развития экономических и деловых связей между Арменией и Соединённым Королевством.
Стороны подчеркнули важность консолидации глобального армянского потенциала, обмена знаниями и опытом, а также расширения международного сотрудничества в интересах экономического развития Армении и повышения её конкурентоспособности