Գլխավոր հանձնակատարն ընդունել է Հայաստանի Օքսֆորդի Շրջանավարտների Բիզնես Ակումբի խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Շաղիկյանին և Հայկ Կարապետյանին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանի Օքսֆորդի Շրջանավարտների Բիզնես Ակումբի (Oxford Alumni Business Club of Armenia – OABCA) խորհրդի նախագահ Ալեքսանդր Շաղիկյանին և ակումբի հիմնադիր խորհրդի անդամ Հայկ Կարապետյանին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2026 թվականի հոկտեմբերի 6-ին Երևանում կայանալիք Հայ-բրիտանական բիզնես համաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները, ինչպես նաև սփյուռքի ներուժի ներգրավման և Հայաստանի ու Միացյալ Թագավորության միջև տնտեսական ու գործարար կապերի զարգացման հնարավորությունները։
Կողմերը կարևորել են համաշխարհային հայկական ներուժի համախմբման, գիտելիքի և փորձի փոխանակման, ինչպես նաև միջազգային համագործակցության ընդլայնման նշանակությունը՝ ի նպաստ Հայաստանի տնտեսական զարգացման և մրցունակության բարձրացման։

The High Commissioner for Diaspora Affairs met with the Chairman of the Board of the Oxford Alumni Business Club of Armenia (OABCA), Aleksandr Shagikyan, and Hayk Karapetyan
The High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, met with the Chairman of the Board of the Oxford Alumni Business Club of Armenia (OABCA), Aleksandr Shagikyan, and Hayk Karapetyan, a founding board member of the club.
During the meeting, the parties discussed the preparatory work for the UK-Armenia Business Forum scheduled to take place in Yerevan on October 6, 2026, as well as opportunities to leverage diaspora potential and develop economic and business ties between Armenia and the United Kingdom.
The parties emphasized the importance of uniting global Armenian potential, exchanging knowledge and experience, and expanding international cooperation in support of Armenia’s economic development and increased competitiveness.