Զարեհ Սինանյանը ՀՀ նախագահի նստավայրում մասնակցել է Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի կողմից պետական պարգևի հանձնման արարողությանը
03 Օգոստոսի 2026
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՀՀ նախագահի նստավայրում մասնակցել է Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի կողմից Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատում հայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ Վարդգես Մահտեսյանին պետական պարգևի հանձնման արարողությանը։
Վարդգես Մահտեսյանը Երախտագիտության մեդալով պարգևատրվել է Հայաստան–սփյուռք կապերի ամրապնդման, հայապահպանության, ինչպես նաև հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ապահովման գործում ներդրած ավանդի համար։

Заре Синанян принял участие в состоявшейся в резиденции Президента Республики Армения церемонии вручения государственной награды
03 Августа 2026
Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял участие в состоявшейся в резиденции Президента Республики Армения церемонии вручения государственной награды государственному представителю армянской общины в Палате представителей Кипра Вардгесу Махтесяну. Награду вручил Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян.
Вардгес Махтесян был награждён медалью «Благодарность» за вклад в укрепление связей Армения- Диаспора, сохранение армянской идентичности, а также в защиту Родины и обеспечения её безопасности.