Զարեհ Սինանյանը ՀՀ նախագահի նստավայրում մասնակցել է Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի կողմից պետական պարգևի հանձնման արարողությանը
03 Օգոստոսի 2026
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՀՀ նախագահի նստավայրում մասնակցել է Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի կողմից Կիպրոսի Ներկայացուցիչների պալատում հայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ Վարդգես Մահտեսյանին պետական պարգևի հանձնման արարողությանը։
Վարդգես Մահտեսյանը Երախտագիտության մեդալով պարգևատրվել է Հայաստան–սփյուռք կապերի ամրապնդման, հայապահպանության, ինչպես նաև հայրենիքի պաշտպանության և անվտանգության ապահովման գործում ներդրած ավանդի համար։

Zareh Sinanyan, attended a ceremony at the Presidential Palace where President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan presented a state award
03 August 2026
The High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, attended a ceremony at the Presidential Palace where President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan presented a state award to Vartkes Mahdessian, the State representative of the Armenian community in the House of Representative of Cyprus.
Vartkes Mahdessian was awarded the Medal of Gratitude for his significant contribution to strengthening Armenia-Diaspora ties, preserving Armenian identity, and supporting the defense and security of the Homeland.