Ծրագրի հինգերորդ օրը մեկնարկել է «Իմ համայնքը» թեմայով աշխատաժողովով
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կողմից իրականացվող «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի վեցերորդ շրջափուլի մասնակիցները շարունակում են Հայաստանյան փուլի 13-օրյա վերապատրաստման դասընթացը։
Ծրագրի հինգերորդ օրը մեկնարկել է «Իմ համայնքը» թեմայով աշխատաժողովով, որի ընթացքում երիտասարդները ներկայացրել են իրենց համայնքները, քննարկել են համայնքային աշխատանքի առանձնահատկությունները, առկա մարտահրավերներն ու զարգացման հնարավորությունները, ինչպես նաև ծանոթացել դրանց հաղթահարման արդյունավետ գործիքներին և համայնքային ներգրավվածության լավագույն փորձին։
Օրվա երկրորդ կեսին մասնակիցները հանդիպել են «ԱրԹևեր» անիմացիոն ստուդիայի հիմնադիր տնօրեն Նարեկ Սարգսյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է հայկական անիմացիայի զարգացման ուղին, ստեղծարար ոլորտում ձեռնարկատիրության փորձը և երիտասարդների համար ստեղծվող հնարավորությունները։
Հագեցած օրը եզրափակվել է ազգային պարերով։
Հիշեցնենք, որ «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի Հայաստանյան փուլը կշարունակվի մինչև սեպտեմբերի 6-ը։

Пятый день программы начался с семинара на тему "Моя община"
Участники шестого этапа программы "Молодой посол диаспоры", реализуемой Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры РА, продолжают 13-дневный обучающий курс программы, проходящий в Армении
Пятый день программы начался с семинара на тему "Моя община". В ходе семинара молодые участники представили свои общины, обсудили особенности работы с общинами, существующие вызовы и возможности для развития, а также ознакомились с эффективными инструментами их преодоления и лучшими практиками вовлечения членов общины.
Во второй половине дня участники встретились с основателем и директором анимационной студии «АрТевер» Нареком Саргсяном. В ходе встречи был представлен путь развития армянской анимации, опыт предпринимательства в креативной сфере, а также возможности, создаваемые для молодёжи.
Насыщенный день завершился национальными танцами.
Напомним, что этап программы, проходящий в Армении "Молодой посол диаспоры" продлится до 6 сентября.