Ծրագրի հինգերորդ օրը մեկնարկել է «Իմ համայնքը» թեմայով աշխատաժողովով
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կողմից իրականացվող «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի վեցերորդ շրջափուլի մասնակիցները շարունակում են Հայաստանյան փուլի 13-օրյա վերապատրաստման դասընթացը։
Ծրագրի հինգերորդ օրը մեկնարկել է «Իմ համայնքը» թեմայով աշխատաժողովով, որի ընթացքում երիտասարդները ներկայացրել են իրենց համայնքները, քննարկել են համայնքային աշխատանքի առանձնահատկությունները, առկա մարտահրավերներն ու զարգացման հնարավորությունները, ինչպես նաև ծանոթացել դրանց հաղթահարման արդյունավետ գործիքներին և համայնքային ներգրավվածության լավագույն փորձին։
Օրվա երկրորդ կեսին մասնակիցները հանդիպել են «ԱրԹևեր» անիմացիոն ստուդիայի հիմնադիր տնօրեն Նարեկ Սարգսյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է հայկական անիմացիայի զարգացման ուղին, ստեղծարար ոլորտում ձեռնարկատիրության փորձը և երիտասարդների համար ստեղծվող հնարավորությունները։
Հագեցած օրը եզրափակվել է ազգային պարերով։
Հիշեցնենք, որ «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի Հայաստանյան փուլը կշարունակվի մինչև սեպտեմբերի 6-ը։

The fifth day began with a workshop on “My Community,”
Participants in the sixth cohort of the Diaspora Youth Ambassador Program, implemented by the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, are continuing their 13-day training program in Armenia.
The fifth day began with a workshop on “My Community,” during which the participants presented their communities and discussed the specific aspects of community work, existing challenges, and opportunities for development. They also explored effective tools for addressing these challenges and learned about best practices in community engagement.
In the afternoon, participants met with Narek Sargsyan, Founder and CEO of ArtEver Animation Studio. The meeting provided an overview of the development of Armenian animation, entrepreneurial experience in the creative industries, and opportunities being created for young people in the field.