Հանդիպում համայնքային կազմակերպություններ և կամավորական խմբերի հետ
Լիբանան աշխատանքային այցի վերջին օրվա ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հնարավորություն ունեցավ այցելել համայնքային կազմակերպություններ և կամավորական խմբերի, որոնք տասնամյակներ շարունակ աշխատում են լիբանանահայության հետ և օգոստոսի 4-ին տեղի ունեցած պայթյունից հետո համայնքին ծառայելու առաջնագծում են:
Կարագյոզյան հիմնադրամի՝ Բուրջ Համուդում գտնվող բժշկական կենտրոնում հայ համայնքին մատուցվում է բժշկական և ատամնաբուժական ծառայությունների լայն շրջանակ, ինչպես նաև սոցիալական աջակցության բազմակողմանի ծրագիր: Կենտրոնի տնօրեն Սերոբ Օհանյանի ուղեկցությամբ Գլխավոր հանձնակատարը շրջայց կատարեց և քննարկում ունեցավ սոցիալական աշխատակիցների հետ:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելեց նաև Լիբանանահայ օգնության խաչ (ԼՕԽ), շրջեց բժշկական հաստատությունում, կլոր սեղան քննարկում ունեցավ ներկայացուցիչների և բուժաշխատողների հետ, որոնք կիսվեցին իրենց փորձառությամբ, պատմեցին համայնքին մատուցվող ծառայությունների մասին:
Հաջորդ հանդիպումը ՀԲԸՄ երիտասարդ մասնագետների խմբի և աղետների արձագանքման բաժնի հետ էր, որն ամենօրյա ռեժիմով կատարում է հարյուրավոր տնային այցելություններ և կարիքների գնահատում:
Վերջին կանգառը Ազգային միացյալ վարժարանն էր, որտեղ ևս տեղի ունեցավ հանդիպում և ծանոթացում կրած վնասներին:

Заре Синанян посетил общественные организации, волонтерские группы
В последний день своего рабочего визита в Ливан Главный уполномоченный Заре Синанян имел возможность посетить общественные организации, волонтерские группы, которые десятилетиями работали с ливанскими армянами и с момента взрыва 4-го августа находятся на передовой служения общине.
В медицинском центре Фонда Карагёзян, расположенном в Бурдж Хаммуде, членам общины предоставляется широкий спектр медицинских и стоматологических услуг, а также комплексная программа социальной помощи. В сопровождении директора Сероба Оганяна Главный уполномоченный Заре Синанян ознакомился с Центом и побеседовал с социальными работниками.
Главный уполномоченный Заре Синанян посетил также Ливано-Армянский Крест Помощи (ЛАКП), осмотрел медицинские учреждения, провел круглый стол с представителями и медицинскими работниками, которые поделились своим опытом и рассказали об услугах, предоставляемых общине.
Следующая встреча была с группой молодых специалистов ВАБС из отдела реагирования на стихийные бедствия которая ежедневно посещает сотни домов и оценивает их нужды.
Последней остановкой стала Национальная Объединенная Гимназия, где также состоялась встреча и ознакомление с повреждениями.