Թշնամին ունի կենդանի ուժի մեծ կորուստներ
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Բացի օջախային մարտերից, հակառակորդը կենտրոնական ուղղությամբ իրականացրել է նաև դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր, որոնք ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կանխվել են:
ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են օպերատիվ իրադրությունն իրենց օգտին փոխելու թշնամական մտադրությունները և շարունակում կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե Հայաստանը Գաբալայի և Քյուրդամիրի ուղղությամբ բալիստիկ հրթիռներ է արձակել, կատարյալ անհեթեթություն և ցինիկ սուտ է:
Հայաստանի Հանրապետության տարածքից որևէ հրթիռ չի արձակվել Ադրբեջանի ուղղությամբ:
Ադրբեջանը շարունակում է ռմբակոծել քաղաքացիական բնակավայրերը:
Ռազմական գործողություններն ակտիվորեն շարունակվում են առաջնագծի ամբողջ երկայնքով: Պաշտպանության բանակն այս պահին թեժ մարտեր է մղում Մարտունու շրջանի Շեխեր և Ջիվանի գյուղերի մատույցներում: Թշնամին ունի կենդանի ուժի մեծ կորուստներ:

The Azerbaijanis have suffered considerable losses of manpower
The situation in the Artsakh-Azerbaijani contact line remained relatively stable but tense during the night. Artillery duels continued in some areas.
At the moment, localised battles are taking place in all sectors of the front line. In addition to fierce battles, Azerbaijan also carried out subversive incursions in the central direction, which were successfully prevented by the Defence Army.
Forces of the Defence Army continue to foil the adversary’s intentions of changing the tactical situation in their favour, and continue to fulfill the combat task set before them.
The statement from Azerbaijan that "Armenia fired ballistic missiles in the direction of Gabala and Kurdamir" is complete nonsense and a cynical lie.
No rocket has been fired from the territory of the Republic of Armenia in the direction of Azerbaijan.
Azerbaijan continues to indiscriminately attack civilian infrastructure in residential towns.
Active combat operations continue along the entire frontline. The Defence Army is currently fighting in the villages of Shekher and Jivan in the Martuni region. The Azerbaijanis have suffered considerable losses of manpower.